کد مطلب: ۵۹۱۶۶۷

افت اونس جهانی به کانال ۱۷۰۰ / قیمت طلا و سکه امروز ۵ آبان ۱۴۰۰

افت اونس جهانی به کانال ۱۷۰۰ / قیمت طلا و سکه امروز ۵ آبان ۱۴۰۰

اونس جهانی طلا در بازار امروز با کمی افت همراه بود و به نرخ ۱۷۸۵ دلار کاهش یافت. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز یک میلیون و ۱۶۶ هزار تومان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در بازار امروز اونس جهانی طلا روند نزولی داشت و در کم‌ترین نرخ خود به ۱۷۸۵ دلار و در بالاترین نرخ به ۱۷۹۴ رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز یک میلیون و ۱۶۶ هزار تومان و در پایین‌ترین نرخ به یک میلیون و ۱۶۱ هزار تومان رسید.

قیمت سکه در سایت اتحادیه طلا ۱۱ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان ثبت شد. در بازار آزاد سکه در حدود قیمتی ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

55 13

عقب نشینی طلا در بازار جهانی/ بازگشت فلز زرد به کانال ۱۷۰۰دلاری

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۷۸۸ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از رکورد بالاترین قیمت یک ماه اخیر که اواخر هفته گذشته ثبت کرد، ۱.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۷۸۹ دلار و ۳۰ سنت رسیده است. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۷ درصد کاهش، در ۱۷۹۳ دلار و ۴۰ سنت بسته شده بود.

بهای بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا افزایش یافت و هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را بالا برد. دلار همچنان نزدیک به بالاترین رکورد یک هفته اخیر که روز سه شنبه صعود کرده بود، ماند و جذابیت خرید طلا برای سرمایه گذاران خارجی را کمتر کرد.

فعالان بازار اکنون منتظر نتیجه نشست سیاست پولی روز پنج شنبه بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اروپا و دیدار کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا در سوم نوامبر هستند.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، تقریبا قطعی است که آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا اعلام خواهد شد و بازده اوراق قرضه آمریکا بالاتر می‌رود در حالی که طلا برای ماندن در نزدیکی مرز ۱۸۰۰ دلار به سختی تقلا می‌کند. با این حال به نظر می‌رسد بازده واقعی پایین‌تر برای این که مانع ازسرگیری روند نزولی طلا شود، کافی است هر چند که نیروی کافی صعودی برای شکسته شدن مقاومت طلا در سطح ۱۸۳۵ دلار فراهم نمی‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، در حالی که بانک مرکزی ژاپن آماده حفظ برنامه محرک مالی عظیم خود و کاهش پیش بینی تورم امسال می‌شود، رشد انتظارات تورمی در منطقه یورو می‌تواند چالشی برای بانک مرکزی اروپا ایجاد کند.

طلا اغلب پناهگاه مطمئن دارایی در برابر تورم حاصل از اجرای محرکهای مالی بانکهای مرکزی شناخته می‌شود با این حال افزایش نرخهای بهره و تعدیل تدابیر محرک مالی، بازده اوراق قرضه دولتی را بالاتر می‌برد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.