کد مطلب: ۶۶۶۲۴۶

قیمت روبل امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱/ روادید برای تجار روس احتمالا لغو می‌شود

قیمت روبل امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱/ روادید برای تجار روس احتمالا لغو می‌شود

قیمت روبل امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ نوساناتی داشت؛ نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۷۷ تومان است. بیشترین قیمت در طول روز چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، بر اساس اعلام شبکه اطلاع‌رسانی ارز، طلا و سکه ، قیمت روبل امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ نوساناتی دارد. نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۷۷ تومان است. بیشترین قیمت روز هم ۵۷۷ و پایین‌ترین قیمت آن ۵۷۷ تومان بوده است.

همچنین متوسط قیمت ارز ملی روسیه در سایت کانون صرافان ایران ، ۴۴۰ تومان اعلام شده است. بانک مرکزی قیمت روبل را کاهشی و ۷۲۲ تومان اعلام کرده.

روادید برای تجار روس احتمالا لغو می‌شود

به نقل از مهر ، جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «روابط ایران و روسیه» به ریاست مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد متشکل از مدیران دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

در این نشست، صفری با تأکید بر اهمیت پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه را مسئول پیگیری توافقات و هماهنگ کننده بخش‌های مختلف دانست و از دستگاه‌های مختلف تقاضا کرد تا از طریق وزارت امور خارجه برنامه‌های دیدار و سفر هیئت‌های مختلف را پیش ببرند تا تداخل در امور و موازی کاری صورت نگیرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی، روابط با روسیه را راهبردی خواند و جهش آن در طی ماه‌های اخیر را ملموس برشمرد و تصریح کرد: سه بخش انرژی، تجارت و ترانزیت از موضوعات مهم فیمابین جمهوری اسلامی ایران و روسیه است که نیازمند همکاری دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی مسئول است.

صفری همچنین با ابزار خرسندی از افزایش صادرات ایران در ماه‌های اخیر به چین و روسیه، خاطرنشان کرد: روسیه لیستی از نیازمندی‌های مورد تقاضای خود را منتشر کرده است که ایران توان صادراتی بسیاری از اقلام آن را دارد و می‌تواند موجب رشد چشمگیر صادرات ایران و راه حلی مناسب برای پرداخت بدهی‌های ایران به طرف روسی باشد.

وی از احتمال لغو روادید برای تجار روسی به منظور افزایش سرمایه گذاری، ایجاد سازوکار بانکی روبل با کشورهای هم پیمان روسیه، توافق ایجاد مسیر سبز گمرکی و بهبود روابط مالی با سفر مدیران کل بانک مرکزی خبر داد.

در ادامه حاضرین در این جلسه در خصوص چگونگی همکاری دستگاه‌ها، موانع پیش رو و راهکارهای ارتقا همکاری‌های فیمابین و بحث و محورها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر