خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۰۳۰۲۶

قیمت دلار صرافی ملی امروز ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

قیمت دلار صرافی ملی امروز 7 اردیبهشت 1402

امروز قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران 41 هزار و 960 (چهل و یک هزارو نهصد و شصت تومان) اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار و یورو امروز در صرافی بانک ملی ایران اعلام شد.

براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۴۱,۵۴۰ (چهل و یک هزار و پانصد و چهل تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۴۱,۹۶۰ (چهل و یک هزار و نهصد و شصت تومان) اعلام شد.

همچنین قیمت خرید یورو ۴۵,۹۰۲ (چهل و پنج هزار و نهصد و دو تومان) و قیمت فروش یورو ۴۶,۳۶۵ (چهل و شش هزار و سیصد و شصت و پنج تومان) است.

روز گذشته اسکناس آمریکایی سد مقاومت ۲۵ روزه ۵۱ هزار تومانی را شکست. قیمت دلار در آخرین روزهای نخستین هفته اردیبهشت با افزایش ۵۰۰ تومانی قیمت، وارد کانال ۵۲ هزار تومانی شد و در پله دوم این محدوده قرار گرفت.

تحلیلگران اقتصادی انتظارات تورمی سال جاری را افزایشی توصیف می‌کنند. آنها معتقدند تورم موجود کف تورم امسال است. با این دیدگاه، معامله‌گران بازار ارز روند دلار را برای اردیبهشت افزایشی می‌بینند.

معامله‌گران افزایشی امید دارند بازار اردیبهشت برای دلار داغ‌تر شود و روند معاملات برای قیمت دلار وضوح بیشتری بگیرد.

سدسازی به جای درمان

در همین راستا برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی با تاکید بر رفتار دولت و تاثیر تورم در بازارهای مالی به تجارت‌نیوز گفت: «قیمت دلار را در سال جاری از دو دیدگاه می‌توان بررسی کرد. فعلا روابطمان با کشورهای همسایه عادی است که در این صورت دلار رشد مداوم و آهسته‌ای خواهد داشت. اما اگر مقداری تنش‌های سیاسی تشدید شود قیمت دلار با شیب صعودی کانال عوض می‌کند.»

وی با اشاره به اینکه فعلا گزاره اول پابرجاست خاطرنشان کرد: «در حوزه برجام خبری نیست و این موضوع نگران‌کننده است. اما در ارتباط با کشورهای منطقه، روابط مقداری بهتر شده است؛ از همین رو دلار هم رشد خیلی آهسته‌ای دارد و در کریدور ۵۰ هزار تومانی نوسان دارد.»

این کارشناس اقتصادی افزود: «امروز قیمت دلار کمی به سمت مثبت شدن رفته و شیب صعودی گرفته است. مولفه‌های تاثیرگذار بر تورم و قیمت دلار فعال است و بیشتر هم می‌شوند.»

وی گفت: «سیاست‌های پولی غلط، بی‌انضباطی مالی دولت، ناترازی بانک‌ها و کسری بودجه در حال تشدید شدن است و اقدام موثر دولتی را نیز در این حوزه شاهد نیستیم. سیاستگذار به جای اینکه علت را درمان کند دنبال سدسازی زوری است.»

حق‌شناس با تاکید براینکه سیاست‌گذار به دنبال سرپوش گذاشتن بر دلایل تورم است تاکید کرد: «مثلا در حوزه مسکن آمار نمی‌دهند، اما چون در حوزه سیاست‌های بین‌المللی تنش تشدید نشده دلار حرکت قوی نکرده است در صورتی که مقداری تنش‌ها تشدید شوند شیب‌ صعودی قیمت دلار تندتر خواهد شد.»

وی خاطر نشان کرد: «دلار در کف ۵۰ هزار تومانی کف سازی کرده است و شکست کانال ۵۲ هزار تومانی می‌تواند دلار را به قیمت‌های بالاتر سوق دهد.»

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.