کد مطلب: ۸۲۱۸۱۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

سکه ۲ میلیون تومان گران شد/ قیمت هر گرم طلا چند؟

سکه 2 میلیون تومان گران شد/ قیمت هر گرم طلا چند؟

قیمت دلار امروز نسبت به روز گذشته حدود دو هزار تومان بیشتر شد و همین افزایش قیمت، تاثیر خود را بر بازار طلا و سکه هم گذاشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت سکه امامی امروز 23 خرداد ماه به حدود 29 میلیون تومان رسید. این در حالی است که روز گذشته سکه کار خود را با قیمت 27 میلیون تومان در بازار آغاز کرده بود.
قیمت طلا اما تغییر چندانی نداشت و فقط یک پله بالاتر رفت و به دو میلیون و 300 هزار تومان رسید. مثقال طلا هم کانال 10 میلیون تومان را پس گرفت و از کانال 9 میلیون تومانی خارج شد.
قیمت سکه بهار آزادی هم به 25 میلیون و 900 هزار تومان رسید و فقط یک قدم تا کانال 26 میلیون تومانی فاصله دارد. قیمت نیم سکه هم 15 میلیون و 570 هزار تومان شد.
ربع سکه هم که دیروز در کانال 9 میلیون تومان معامله می‌شد امروز این کانال را ترک کرد و به 10 میلیون و 540 هزار تومان رسید. سکه گرمی هم با قیمت 6 میلیون و 350 هزار تومان معامله شد.

علت افزایش قیمت سکه چیست؟

بازار طلا و سکه در ایران نشان داده که بیش از هر چیزی به قیمت دلار داخلی وابسته است و هر حرکتی در مسیر دلار بر قیمت سکه و طلا هم اثر می‌گذارد. کاهش قیمت دلار، بازار طلا و سکه را نزولی کرد. اما افزایش قیمت دلار امروز، قیمت این فلز زردرنگ را افزایش داد.
برای همین است که برای بررسی قیمت طلا و سکه باید مسیر حرکت دلار را بررسی کرد. به نظر می‌رسد که در شرایط فعلی، بازار ارز از احیای برجام و نتیجه مذاکرات ناامید شده و دلار روند افزایشی پیدا کرده است.

دلار پیش از سفر سلطان عمان در محدوده 52 تا 53 هزار تومان در نوسان بود و به پیش‌بینی‌ها حاکی از این بود که دلار فعلا در همین محدوده باقی می‌ماند.
الان هم به نظر می‌رسد در صورتی که احیای برجام به نتیجه نرسد، قیمت دلار به محدوده قبلی بر می‌گردد و قیمت طلا و سکه هم به موازات رشد قیمت دلار، تغییر قیمت می‌دهند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • میگونی

    تا کی باید وقت‌ گرانبها‌ مصروف برجام بشه‌.

  • ایرانی

    قیمت واقعی سکه ۱۷ میلیون با دلار ۵۰ هزار تومن معلوم نیست چرا بازی میدن ملت رو

  • ناشناس

    یعنی هرکی الان پول داره بخره خدایی بهترین موقست شک نکنیدبازبالامیره شدید