فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۶۸۷۵۶

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه ۱ مهر ۱۴۰۲ / سکه مرز حساس حمایت را می‌شکند؟

قیمت طلا و سکه 1 مهر 1402 / سکه مرز حساس حمایت را می‌شکند؟

قیمت طلا و سکه در بیشتر روزهای هفته گذشته روند کاهشی داشت و تمام قطعات سکه به کانال پایین‌تر برگشتند. معامله‌گران امیدوارند با شروع مهر رونق به بازار طلا برگردد. تکنیکالیست‌ها هم از احتمال شکست حمایت سکه با ریزش دلار می‌گویند.

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه با بازدهی منفی، هفته آخر شهریور را به پایان رساند. این بازار با سیگنال دلار در روند نزولی قرار گرفت و قیمت تمام قطعات سکه را مجبور به عقب‌نشینی در کانال پایین‌تر کرد.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

جدول قیمت طلا و سکه 1 مهر 1402

با وجود اینکه قیمت سکه امامی در آخرین معامله هفته گذشته تنها قطعه افزایشی بازار بود اما تکنیکالیست‌ها محدوده ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را خط حمایت این قطعه می‌دانند و معتقدند در صورتی که دلار با سیگنال‌های مساعد سیاسی به کانال ۴۸ هزار تومانی برگردد، محدوده حمایتی مذکور نیز برای سکه از دست خواهد رفت.

با این وجود کارشناسان بازار طلا و جواهر، معتقدند روند کاهشی قیمت‌ در بازار فلز زرد رو به پایان است و با رونق جشن‌ها و مناسبت‌ها این بازار از رکودی که طی ۶ ماه اخیر در آن گرفتار بوده خارج می‌شود.

گفتنی است در لحظه نگارش گزارش، انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۲۷ دلار در حال معامله است و نسبت به روز گذشته رشد نزدیک به هفت دلاری داشته است.

سکه امامی تنها قطعه افزایشی پایان هفته

در آخرین معامله هفته گذشته ۳۰ شهریور، قیمت سکه امامی با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی تنها قطعه افزایشی بود و با قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۷ هزار تومان معامله شد. سکه بهار اما کاهش ۱۰۵ تومانی داشت. این قطعه که روز سه‌شنبه به کانال ۲۴ میلیونی برگشته بود با قیمت ۲۴ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان معامله شد.

روز پنجشنبه سکه‌های نیم، ربع و گرمی بدون تغییر و با همان قیمت روز چهارشنبه معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ ، ۹ میلیون و ۹۰۰ و ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شدند.

روز پنجشنبه قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۲۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۶۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت پنج هزار و ۶۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۳۲۳ هزار تومان رسید. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۹۲ هزار تومان رسید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.