کد مطلب: ۸۷۱۲۹۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۶ مهر ۱۴۰۲ / افت انس جهانی، طلای داخلی را پایین کشید؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 6 مهر 1402 / افت انس جهانی، طلای داخلی را پایین کشید؟

قیمت طلا و سکه در روز جاری، همانند سه روز گذشته با افت فاکتورهای تعیین‌کننده در بازار طلا، روند نزولی را در پیش گرفت. امروز روند کاهشی قیمت، هر گرم طلا را یک پله کاهش داد و هر مثقال طلا نیز در کانال ۹ میلیون تومانی ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا و سکه امروز در تمام قطعات و وزن‌ها کاهشی شد. کاهش بیش از ۲۲ دلاری طلای جهانی همراه با افت ۱۰۰ تومانی قیمت دلار، برخلاف روند نامتوازن قیمت طی روزهای گذشته، این بازار را نزولی کرد. فعالان اقتصادی معتقدند در حال حاضر کاهش قیمت طلا خبر خوبی برای سکه‌بازان داخلی نیست. روز گذشته سکه امامی منطقه حمایتی ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را از دست داد.

قیمت سکه 5 مهر 1402

تحلیلگران بازار طلا چشم‌انداز قیمت انس جهانی طلا برای روزهای آینده را محدوده ۱۸۸۹ تا ۱۹۰۰ دلاری می‌دانند. آنها معتقدند در صورتی که این قیمت از دست برود، محدوده ۱۸۲۳ دلاری منطقه حمایتی بعدی برای قیمت انس جهانی طلا خواهد بود.

آنها همچنین منطقه ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی را محدوده مهمی برای قیمت سکه می‌دانند. کارشناسان اقتصادی کف بعدی قیمت سکه امامی را محدوده ۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی می‌دانند و منطقه بعدی نیز قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی است.

تمام قطعات سکه کاهشی شد

امروز پنجم مهر قیمت سکه امامی کاهش داشت. این قطعه با قیمت ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد و کاهش ۳۰۰ هزار تومانی داشت. در روز جاری سکه بهار با قیمت ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد و افت ۳۵۰ هزار تومانی داشت.

امروز سکه‌های نیم و ربع هر یک کاهش ۵۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۸۵۰ و ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شدند. در روز جاری سکه گرمی قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد و افت ۱۰۰ هزار تومانی داشت.

طلا یک پله عقب‌نشینی کرد

امروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۸۲ هزار تومانی با رقم ۹ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۲۸۲ هزار تومان رسید.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸۸۹ دلار در حال معامله است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • مریم اسماعیل پور

    من با شما موافق هستم

پیشنهاد سردبیر