کد مطلب: ۸۷۷۸۲۹

قیمت طلا و سکه امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۲/بازگشت قطعات سکه به کانال پایین‌تر

قیمت طلا و سکه امروز 19 مهر 1402/بازگشت قطعات سکه به کانال پایین‌تر

قیمت طلا و سکه امروز افزایشی است اما قطعات سکه از آخر وقت دیروز به کانال پایین‌تر برگشته‌اند. امروز قیمت دلار به کانال 51 هزار تومان بازگشته است اما معاملات غیرقانونی پشت خطی، صعودی است. انس هم روند صعودی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز، چهارشنبه 19 مهر تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه افزایشی است اما بازارها از تب و تاب ناشی از جنگ حماس و اسرائیل افتاده‌اند. امروز برخلاف روندهای متفاوت روزهای گذشته، هم قیمت طلا صعودی است و هم قیمت سکه امامی و بهار آزادی اما قطعات سکه از روز گذشته به کانال پایین‌تر رفته‌اند. همچنین قیمت دلار نیز به کانال 51 هزار تومان رفته است. انس جهانی امروز روند افزایشی دارد.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و دو میلیون و 412 هزار و 391 تومان معامله می‌شود که حدود 12 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ روز گذشته است. البته طلا در ساعاتی از دیروز در محدود دو میلیون و 460 هزار تومان نیز خرید و فروش می‌شد.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی و 29 میلیون و 192 هزار تومان است؛ حدود 90 هزار تومان بیشتر از دیروز. روز گذشته سکه امامی روند پرنوسانی داشت و از کانال 30 میلیونی به کف کانال 29 میلیون تومانی رفت.

همچنین نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز حدود 92 هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به حدود 25 میلیون و 784 هزار تومان رسیده است. دیروز سکه بهار آزادی در ساعاتی از روز در کانال 27 میلیون تومانی نوسان داشت. دیروز سکه بهار آزادی نیز از کانال 26 میلیونی به کانال 25 میلیون تومانی رفت ولی امروز در این کانال افزایش قیمت را تجربه کرده است.

قیمت سکه و طلا

قیمت سکه و طلا 19 مهر 1402

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در پنجمین روز هفته، نیم سکه با قیمت 15 میلیون و 690 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، تغییر خاصی نسبت به آخرین نرخ روز گذشته نداشته است. البته دیروز در ساعاتی از روز، نیم سکه در کانال 16 میلیون تومان هم معامله می‌شد.

همچنین امروز ربع سکه، با نرخ 10 میلیون و 693 هزار تومان داد و ستد می‌شود که که تا لحظه تنظیم این خبر تغییر خاصی را نسبت به آخرین نرخ روز گذشته تجربه نکرده است. قیمت ربع سکه هم دیروز در ساعاتی از روز در کانال 11 میلیون تومان قرار داشت.

سکه گرمی نیز بدون تغییر نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت شش میلیون و 100 هزار تومان معامله می‌شود. البته دیروز در ساعاتی از روز، سکه گرمی در نیمه کانال شش میلیون تومانی هم معامله می‌شد.

افزایش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، بر خلاف دیروز صعودی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند.

با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی منفی دارد و در 30 روز گذشته حدود 3.07 درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

امروز اما قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایشی است. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,870.18 دلار رسیده، این به معنای رشد حدود 0.55 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

طی دو هفته اخیر، قیمت طلای جهانی متاثر از تداوم داده‌های اقتصادی قوی ایالات متحده و نیز ضعف اقتصادی چین، به شدت تحت فشار قرار گرفته و تا حوالی قیمت 1810 دلار سقوط کرده است. تحلیل شرایط حال و آینده طلا را در گزارش پیش بینی قیمت طلای جهانی بخوانید.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

قیمت دلار هر چند در معاملات غیرقانونی پشت خطی روند افزایشی دارد اما در معاملات نقدی کاهشی شده و به کانال 51 هزار تومان بازگشته است. قیمت طلا و سکه نیز از تاثیر هیجانات متاثر از جنگ حماس و اسرائیل خالی شده است و هر چند در این لحظه روند افزایشی دارد اما به به ویژه سکه روند نزولی آن نسبت به روزهای گذشته مشهود است.

در همین راستا ابراهیم محمدولی فعال بازار طلا و جواهر با اشاره به رخدادهای روزهای اخیر و اثر افزایشی آن در بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «هر چند در روز گذشته بازار آرام گرفته و روند قیمت‌ها کاهشی است اما قبل از روزهای افزایشی اخیر، طی ۲۰ روز گذشته‌، بازار ارز، سکه و طلا آرامش خوبی داشته است.».

او بیان کرد: «تجربه نشان داده است که روند قیمت‌ها آرام آرام اصلاح خواهد شد؛ همچنان که روند افزایش قیمت‌ها روز به روز افزایش داشته طبیعتا در روند نزولی هم به مرور کاهشی خواهد شد.» ( گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه 19 مهر 1402 را بخوانید.)

برای اطلاعات بیشتر در مورد آینده قیمت طلا و سکه دو گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه و قیمت طلا و سکه 19 مهر 1402 را مطالعه کنید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر