کد مطلب: ۸۸۵۰۲۷

قیمت طلای جهانی از ۲۰۰۰ دلار عبور کرد/ افزایش ۱۴۰ دلاری انس طلا از آغاز جنگ غزه

قیمت طلای جهانی از ۲۰۰۰ دلار عبور کرد/ افزایش ۱۴۰ دلاری انس طلا از آغاز جنگ غزه

قیمت طلای جهانی در مسیر خود به سومین افزایش هفتگی متوالی در روز جمعه به بیش از ۲۰۰۰ دلار رسید زیرا تشدید درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی به خرید امن دامن زد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۹ و ۳۵ دقیقه صبح به وقت شرقی به ۲۰۰۵ دلار و ۶۰ سنت رسید و ۱.۴ درصد برای هفته افزایش یافت. قیمت طلای آمریکا نیز به ۲۰۰۶ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت طلای جهانی به عنوان پناهگاه امن از زمان شروع جنگ در ۷ اکتبر، حدود ۸ درصد یا بیش از ۱۴۰ دلار افزایش یافته است.

کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA گفت: با بازدهی خزانه‌داری آمریکا نزدیک به بالاترین سطح ۱۶ سال اخیر و عملکرد دلار، طلا افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، کایل رودا، تحلیلگر بازار مالی افزود که قیمت طلا تا زمانی که اوضاع در خطر تشدید باشد، تابعی از درگیری رژیم صهیونیستی و حماس خواهد بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره بیش از یک درصد افزایش یافت و به ۲۳.۰۹ دلار در هر اونس رسید اما برای کاهش هفتگی تعیین شد. پلاتین در ۹۰۰.۵۳ دلار ثابت بود و پالادیوم با ۱.۳ درصد کاهش به ۱۱۱۸ دلار و ۷۰ سنت رسید و هر دو فلز در مسیر افزایش هفتگی قرار گرفتند.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.