کد مطلب: ۸۹۰۷۴۸

تجارت‌نیوز در گفت‌وگو با تحلیلگر بازار طلا و سکه بررسی کرد:

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ / راه قیمت طلا و سکه از هم جدا شد

پیش بینی قیمت طلا و سکه 28 آبان 1402 / راه قیمت طلا و سکه از هم جدا شد

قیمت طلا و قیمت سکه نخستین روز هفته را در روندی متفاوت از یکدیگر آغاز کردند. افزایش قیمت انس جهانی طلا و کاهش قیمت دلار، ناترازی را در بازار طلا رقم زد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه امروز در دو مسیر جدا از هم قرار گرفت. طی دو روز پایانی هفته گذشته قیمت طلای جهانی افزایش نزدیک به ۳۰ دلاری داشت و این موضوع در زمان بازگشایی بازارها در روز جاری روند قیمت طلا را افزایشی کرد. امروز قیمت دلار کاهش ۴۰۰ تومانی داشت و در کف کانال ۵۰ هزار تومانی قرار گرفت؛ این افت بازار ارز، قیمت سکه را با خود همراه کرد.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت انس جهانی طلا با رقم ۱۹۸۰ دلاری در حال معامله است.

Screenshot 2023-11-18 at 5.34.16 PM

طلای جهانی ۲۰۰۰ دلاری می‌شود

در همین راستا مجتبی دیبا کارشناس اقتصادی با توجه به ریتم محدود قیمت دلار در هفته گذشته به تجارت‌نیوز گفت‌: «در هفته گذشته به دلیل ریتم باثبات بازارها، فرایند حرکتی بازار طلا و سکه در داخل، محدود و با نوسانات کوچک همراه بود.»

وی با تاکید بر اینکه شرایط جنگی در خاورمیانه به سمت ثبات در حال حرکت است خاطرنشان کرد: «این موضوع به ثبات بازارهای داخلی  کمک می‌کند.»

این کارشناسان اقتصادی با تکیه بر مفروضات فعلی، محدوده مقاومتی سکه را منطقه ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی عنوان کرد و گفت:‌ «در صورت شکست مقاومت اول، ریتم حرکت سکه به سمت منطقه ۳۱ میلیون و ۷۰۰  هزار تومان گام برمی‌دارد؛ این در حالی است که باید به قیمت دلار به‌عنوان فاکتور اصلی تعیین قیمت سکه توجه داشت که مشخصا در محدوده‌ای کم‌نوسان و بالای منطقه ۵۰ هزار تومانی در گردش است.»

وی در خصوص نوسانات قیمت انس جهانی طلا اظهار داشت: «طلای جهانی پس از بازگشایی بازارها رشد داشته و منطقه ۱۹۳۲ که محدوده مهم بازار بود از دست رفته است. اگر ریتم انس جهانی همچنان صعودی باشد برگشت به منطقه ۱۹۸۷ دلاری که بسیار به آن نزدیک شده محتمل است.» وی برای انس جهانی طلا شکست محدوده ۲۰۰۰ دلاری را در روزهای آینده پیش‌بینی کرد.

ثبات قیمت نیم سکه و ربع سکه

امروز ۲۷ آبان ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی کاهش هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۹۵۴ هزار تومان معامله شد. این قطعه امروز در روند افزایشی و کاهشی قیمت سرگردان بود. در روز جاری سکه‌ بهار با کاهش ۱۸ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۰۳ هزار تومان معامله شد. 

قیمت نیم سکه و ربع سکه بدون تغییر و با قیمت هفته گذشته معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شدند. روز گذشته سکه گرمی کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و با رقم پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه ریخت

امروز قیمت طلا برخلاف قیمت سکه افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۴۲ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۵۳۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش ۱۰ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۳۳ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به قیمت دو میلیون و ۴۰۱ هزار تومان رسید.

در بیست و هفتمین روز آبان 1402 حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. حباب سکه امامی ۴۴ هزار تومان، سکه بهار ۳۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۵ هزار تومان، ربع سکه هشت هزار تومان و سکه‌گرمی ۵۴ هزار تومان افت داشت. 

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز