کد مطلب: ۹۰۵۹۳۵

در تامین ارز بازرگانی محدودیتی نداریم

در تامین ارز بازرگانی محدودیتی نداریم

رئیس هیات مدیره صرافی ملی ایران با اشاره به میزان تامین ارز حواله‌ای از سوی صرافی ملی گفت: تامین ارز بازرگانی توسط صرافی ملی، به هر میزانی که باشد قابل تامین است و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محسن صهبا گفت: امروز ارز حواله‌ای (بازرگانی) در صرافی ملی ایران، با مبلغ ۴۰ هزار و ۹۶۷ تومان و نرخ یورو مبلغ ۴۴ هزار و ۴۵۸ تومان به فروش رسید.

صهبا افزود:‌ این نرخ ارز برای واردات کالاهای بازرگانی تامین می‌شود و بانک‌های ملی می‌توانند درخواست ارز بارزگانی را به صرافی ملی ارسال کرده و عملیات انتقال وجوه و تامین ارز بازرگانی توسط صرافی ملی، به هر میزانی که باشد قابل تامین است و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، ادامه داد: صرافی ملی ایران، سال گذشته نزدیک به دو میلیارد یورو ارز بازرگانی تامین کرد که شامل ۶۸۱۶ حواله بود و در سال جاری با توجه به تعطیلات نوروز و ماه رمضان، تعداد حواله‌ها تا امروز حدود ۱۷۰ حواله و حدود ۱۵۰ هزار یورو تامین ارز بازرگانی تامین شده است. همچنین، امروز نیز حدود ۳۵ حواله بازرگانی تامین ارزی شد.

رئیس هیات مدیره صرافی ملی ایران در پایان خاطر نشان کرد: در زمینه تامین ارز از سوی بانک مرکزی و همچنین صادرکنندگان کالا که متعهد تامین ارزی هستند، هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر میزان ارز که در پیشخوان بانک‌ها لازم باشد تامین می‌شود.

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.