کد مطلب: ۸۷۵۸۰۷

افزایش ۴۱ درصدی ارزش بازار فرابورس در نیمه نخست امسال

افزایش ۴۱ درصدی ارزش بازار فرابورس در نیمه نخست امسال

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران گفت: در شش ماهه نخست امسال ارزش بازار فرابورس، رشد ۴۱ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمدعلی میرزا کوچک شیرازی، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران در مراسم افتتاحیه بازار توافقی فرابورس ایران اظهار کرد: ارزش بازار فرابورس در شش ماه نخست سال جاری ۲۵۰۰ هزار میلیارد تومان بوده و ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش بازار سهام بوده که رشد ۴۱ درصدی را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: معاملات اوراق در فرابورس طی این مدت ۷۰ درصد رشد کرده و معاملات سهام نیز ۱۲۰ درصد افزایش یافته است. میزان سهام آزاد شناور نیز افزایش یافته و میانگین ارزش معاملات به شناوری، بالا رفته است که نشان‌دهنده افزایش شفافیت است.

به گفته مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، در سال جاری گشایش نماد ۹ شرکت در فرابورس انجام شد. همچنین ۳۶۰۰ میلیارد تومان تامین مالی از طریق عرضه اولیه داشتیم.

شیرازی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه تامین مالی جمعی از ابتدای امسال شش موافقت اصولی صادر شده و تامین مالی ۸۰ طرح انجام شده که نشان‌دهنده ۴۲۰ درصد افزایش تامین مالی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است، افزود: در مجموع در بازارهای فرابورس رشد قابل توجهی رقم خورده که امید است با برنامه‌های در دست اجرا، این روند ادامه‌دار باشد.

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران با بیان اینکه طی جلسه امروز قرار است بازاری با فعالیت غیر بورسی راه‌اندازی شود تا عملیات OTC هم در فرابورس اجرایی شود.

به گفته وی، در فرابورس تنوع کاملی از ابزارها و بازارها برای سرمایه‌گذاران وجود دارد و هر فردی با هر سلیقه و هر میزان سرمایه می‌تواند در فرابورس سرمایه‌گذاری کند.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز