کد مطلب: ۸۴۸۲۴۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت اجاره خانه در منیریه/ کف قیمت رهن به ۱۰۰ میلیون تومان رسید

قیمت اجاره خانه در منیریه/ کف قیمت رهن به 100 میلیون تومان رسید

تورم اجاره‌بها در تهران راه خود را به مناطق جنوبی‌تر مانند محله منیریه نیز باز کرده است. اکنون مستاجران برای اجاره یک واحد حداقلی در این محله باید حداقل حدود 100 میلیون تومان رهن داشته باشند و بتوانند دست کم 5 میلیون تومان اجاره ماهانه پرداخت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، منیریه یکی از محلات تهران است که در زمان قاجار یکی از بخش‌های اعیان‌نشین تهران به شمار می‌رفت و اکنون در منطقه 11 شهرداری تهران قرار دارد.

محله منیریه از جنوب به خیابان فرهنگ، از شمال به چهارراه سپه، از شرق و غرب به ترتیب به چهارراه ابوسعید و چهارراه لشکر منتهی می‌شود.

این منطقه در برخی مناطق بافت اصیل و قدیمی خود را حفظ نموده‌ است، ولی با رشد جمعیت و گسترش شهرنشینی در کنار خانه‌ها و خانه‌باغ‌های باصفای قدیمی می‌توان آپارتمان‌های نوساز، زیبا و مجلل امروزی را نیز مشاهده کرد. میدان منیریه نیز در حال حاضر تبدیل به بورس فروش لوازم تفریحی و ورزشی شده است.

قیمت اجاره خانه در منیریه

پیش از این در سال‌هایی که هنوز تورم اجاره‌بها گریبانگیر بازار اجاره و خرید مسکن نشده بود یکی از مناطقی که مستاجران با بودجه مناسب انتخاب می‌کردند منیریه بود؛ اما حالا مشاهدات میدانی نشان می‌دهد اجاره یک آپارتمان کوچک‌متراژ در این منطقه نیز چندان ساده نیست.

اجاره آپارتمان در منیریه

مشاوران املاک فعال در این منطقه می‌گویند متقاضیان برای یک آپارتمان کوچک‌متراژ و بدون امکانات، حداقل 80 تا 100 میلیون تومان برای رهن و پنج تا 6 میلیون تومان نیز برای اجاره بپردازند.

همچنین آگهی‌ها نشان می‌دهند واحدی 48 متری و ساخت سال 1391 معادل 200 میلیون رهن و چهار میلیون اجاره ماهانه دارد. این واحد در طبقه سوم ساختمان واقع شده و آسانسور و پارکینگ ندارد.

البته در آپارتمان‌های بالای 100 متر و بزرگ‌متراژ وضعیت اجاره‌بها متفاوت است. مالکی برای آپارتمان 153 و 22 ساله خود، یک میلیارد تومان رهن و سه میلیون تومان اجاره ماهانه تعیین کرده است. در توضیحات این آگهی آمده است ساختمانی که واحد مذکور در آن قرار دارد نیز آسانسور و پارکینگ ندارد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه مسکن بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  آقا چرا فرافکنی می کنید
  قیمت ها پایین تر هستش

  • ناشناس

   خانم نویسنده شما در کدام کره زندگی می کنید ما ساکن ورامین هستیم اجاره یه آپارتمان ۵۰ متری شده ۳۰۰میلیون با ۵میلیون کرایه توی شهرک ما آپارتمان شده ۴۰۰پیش وهشت میلیون کرایه

  • ناشناس

   کجا قیمتها پایین است لابد شما هم نزدیک خونه اقای احمدی نژاد هستین که گوجه فرنگی کیلویی ۶ هزار تومن است یا خبر از قیمتها نداری سرتان زیر برف است

 • ناشناس

  بقول فاضل میبدی:
  آقای اعلم الهدی به دامادت تشر بزن که چرا گرانی و تورم فاجعه بار شده است