کد مطلب: ۸۷۱۶۶۸

وزیر راه آخرین وضعیت مسکن مهر را تشریح کرد

وزیر راه آخرین وضعیت مسکن مهر را تشریح کرد

وزیر راه و شهرسازی با اعلام تحویل ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت سیزدهم از تکمیل ۱۴۰ هزار واحد باقیمانده در این دولت خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس گفت: ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی کاری زمان بر و دشوار است زیرا هماهنگی زنجیره تولید مسکن دارای پیچیدگی‌های زیادی است.

یکصد هزار واحد مسکن مهر در دولت سیزدهم تکمیل و تحویل شد

وزیر راه وشهرسازی ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و همچنین مدیرعامل شرکت عمران پردیس و همکاران وی و سایر دست‌اندرکاران برای تکمیل واحدهای مسکن، گفت: ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر ناتمام در حالی به دولت سیزدهم به ارث رسید که بدون آورده، منابع مالی و فاقد بودجه مصوب بود و گاهی متقاضیان بیش از ۱۲ سال در انتظار تحویل واحدهای مسکن مهر خود بودند که این کار با دشوار های فراوان توسط دولت سیزدهم با تجهیز منایع انجام شد و در حال حاضر شاهد تحویل ۱۰ هزار واحد مسکونی در پردیس هستیم.

بذرپاش از اتمام ۱۴۰ هزار واحد باقی ماند مسکن مهر تا پایان دولت سیزدهم خبر داد و افزود: در پردیس تا پاییز ۷ هزار واحد و تا آخر امسال ۱۲ هزار واحد و تا پایان دولت سیزدهم تمامی واحد ها تحویل داده می شود.

به گفته وی، تیمی متشکل از اعضای حقوقی و مسئولان برای بررسی مشکلات حقوقی واحدهای باقی مانده مسکن مهر تشکیل شده است که برای رفع مسائل موجود اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وزیر راه وشهرسازی با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال اجرا است گفت: با تلاش های فراوان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن بیش از ۵۰ هزار هکتار زمین تامین شد و این روند ادامه دارد.

وی واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت را از دیگر موضوعات قابل توجه در حوزه مسکن عنوان کرد و گفت: مجموعا در طی این ماه ۳۲ هزار قطعه زمین تحت عنوان طرح جوانی به متقاضیان تحویل می شود.

وی افزود: آماده سازی هر قطعه زمین برای دولت ۲۰۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد که کار دشواری است ولی دولت بر انجام آن تاکید دارد.

وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: طبق آمارهای بانک مرکزی و مرکز آمار جهش مثبتی در بخش مسکن و ساختمان طی امسال رخ داد به این معنا که در بهار سال گذشته رشد مسکن منفی بود و امسال به گواه مرکز آمار این رشد به مثبت ۴.۶ درصد رسید.

برای کاهش تورم نظام بانکی همکاری کند

وی اظهار کرد: به منظور کاهش تورم ضرورت دارد تا تولید و عرضه مسکن رونق یابد و در این راه تمامی ارکان از جمله نظام بانکی باید در این راه کمک مؤثری داشته باشند.

وی همچنین نهضت‌ کاهش قیمت تمام شده مسکن را از دیگر موضوعات در حال پیگیری عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا سایر عوامل تولید مسکن از جمله مصالح ساختمانی و فولاد به قیمت ارزان تر در اختیار سازندگان و بخش مسکن قرار گیرد زیرا این امر مورد تاکید رئیس جمهور است و همه باید به آن تمکین کنند.

بذرپاش ساماندهی بازار املاک و اجاره و نظارت بر بنگاه های مشاور املاک را از دیگر موارد در دست انجام دولت برشمرد و گفت: در تلاش هستیم تا سوداگری در بخش نهضت ملی مسکن به صفر برسد و افرادی که فاقد مسکن هستند صاحبخانه شوند.

وی بر ساماندهی و افزایش ناوگان حمل ونقل عمومی پردیس نیز تاکید کرد و گفت: حمل ونقل پردیس باید آسان‌تر و ارزان‌تر در خدمت مردم باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر