خبر مهم:

کد مطلب: ۹۰۶۳۰۶

تیم ملی کشتی فرنگی به مقام قهرمانی رسید

تیم ملی کشتی فرنگی به مقام قهرمانی رسید

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و دو برنز عنوان قهرمانی قاره کهن را از آن خود کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سی‌وسومین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا روزهای 27 و 28 فروردین ماه در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد و در پایان سعید اسماعیلی در وزن 67 کیلوگرم، ناصر علیزاده در وزن 87 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند، پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم، محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم و رسول گرمسیری در وزن 82 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و امیررضا ده‌بزرگی و ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم نیز به مدال برنز رسیدند.

در رده‌بندی تیمی ایران با کسب 200 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و تیم‌های قرقیزستان با 144 امتیاز و ژاپن با 142 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

وزن 55 کیلوگرم: پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 سجاد البیدهان از عراق را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 2 تائه مین کیم از کره جنوبی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. دادمرز در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر مغلوب یو چول از کره شمالی شد و به مدال نقره رسید.

وزن 60 کیلوگرم: امیررضا ده‌بزرگی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر جوی هوانگ از چین تایپه را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم اسلام‌جان عزیزاف از تاجیکستان را با نتیجه 8 بر 5 از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل ژولامان شارشنبیکوف قهرمان دنیا از قرقیزستان با نتیجه 11 بر صفر مغلوب شد و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار در مقابل  بهرام‌اف از ازبکستان قرار گرفت و با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

وزن 63 کیلوگرم: ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر کرار البیدهان از عراق را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر 4 مغلوب آیاتا سوزوکی از ژاپن شد و به دیدار رده‌بندی رفت. محمدی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر هادونگ تان از چین را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

وزن 67 کیلوگرم: سعید اسماعیلی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر لی لی از چین را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر فیروز میرزارجب‌اف از تاجیکستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله مقابل روشن آتدایف از ترکمنستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. اسماعیلی در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر یک رازاک بیشیکیف از قرقیزستان را شکست داد و طلایی شد.

وزن 72 کیلوگرم: محمدرضا رستمی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 مقابل جی لنگ از چین به برتری و مرحله نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر عادیلخان ساتایف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. رستمی در این دیدار به مصاف شینگو هارادا از ژاپن رفت و در پایان با نتیجه 9 بر 5 مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره بسنده کرد.

وزن 77 کیلوگرم: امیر عبدی در دور اول با نتیجه 9 بر صفر مقابل علی محمد ال عبوداح از عراق به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله در مصاف با آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و مدال‌های طلای جهان از قرقیزستان با نتیجه 12 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 3 مغلوب ابراگیم ماگومدوف قهرمان آسیا از قزاقستان شد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.

وزن 82 کیلوگرم: رسول گرمسیری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر سیجین یانگ از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 7 - 7 از سد بکزات اورونخول اولو از قرقیزستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. گرمسیری در دیدار پایانی با تایزو یوشیدا از ژاپن سرشاخ شد و با نتیجه 9 بر صفر مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.

وزن 87 کیلوگرم: ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر یک آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. وی مرحله نیمه نهایی با نتیجه یک - یک از سد ماساتو سومی از ژاپن گذشت و فینالیست شد. علیزاده در فینال به مصاف نورسلطان تورسینوف از قزاقستان رفت و در پایان با نتیجه 5 بر صفر برابر این حریف به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

وزن 97 کیلوگرم: محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر بادامدورج بالتمونخ از مغولستان را شکست داد و به جمع چهار نفر برتر وزن ماقبل آخر رسید. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل جئونگ یئول ون از کره جنوبی با نتیجه 8 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. ساروی در این فینال با نتیجه 9 بر صفر یوسوف ماتسی‌اف از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

وزن 130 کیلوگرم: امین میرزازاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر اسلام جان رحمت‌اف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله ارلان مناتبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 9 بر صفر از پیش رو برداشت و فرصت رقابت در فینال را به دست آورد. میرزازاده در دیدار نهایی مین سئوک کیم دارنده مدال برنز جهان از کره جنوبی را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و طلایی شد.

رده‌بندی نفرات برتر به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- یو چول رو (کره شمالی) 2- پویا دادمرز (ایران) 3- یولان موراتبک اولو (قرقیزستان) و سجاد علی البیدهان (عراق)

60 کیلوگرم: 1- ژولامان شارشنبیکوف (قرقیزسستان) 2- کایتو اینابا (ژاپن) 3- لیگیو کائو (چین) و امیررضا ده بزرگی (ایران)

63 کیلوگرم: 1- یرژت ژارلیکاسین (قزاقستان) 2- آیاتا سوزوکی (ژاپن) 3- ایمان محمدی (ایران) و چان کیم (کره شمالی)

67 کیلوگرم: 1- سعید اسماعیلی (ایران) 2- رازاک بیشیکیف (قرقیزستان) 3- لی لی (چین) و هانجائه چونگ (کره جنوبی)

72 کیلوگرم: 1- شینگو هارادا (ژاپن) 2- محمدرضا رستمی (ایران) 3- عبداله علی اف (ازبکستان) و جی لنگ (چین)

77 کیلوگرم: 1- نائو کوساکا (ژاپن) 2- آکژول محموداف (قرقیزستان) 3- ابراگیم ماگومادوف (قزاقستان) و دونیورخان ناکیبوف (ازبکستان) 5- امیر عبدی (ایران)

82 کیلوگرم: 1- تایزو یوشیدا (ژاپن) 2- رسول گرمسیری (ایران) 3- موخامدکودیر رسول اف (ازبکستان) و بکزات اورانکول اولو (قرقیزستان)

87 کیلوگرم: 1- ناصر علیزاده (ایران) 2- نورسلطان تورسینوف (قزاقستان) 3- رحیم جان اوزوکوف (ازبکستان) و ماساتو سومی (ژاپن)

97 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران) 2- یوسوف ماتسی اف (قزاقستان) 3- جئونگ یئول وونگ (کره جنوبی) و هوژی هائو (چین)

130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- مین سئوک کیم (کره جنوبی) 3- لینگژی منگ (چین) و ارلان مناتبیکوف (قرقیزستان)

رده‌بندی تیمی: 1- ایران 200 امتیاز 2- قرقیزستان 144 امتیاز 3- ژاپن 142 امتیاز 4- قزاقستان 130 امتیاز 5- کره جنوبی 112 امتیاز 6- ازبکستان 106 امتیاز 7- چین 97 امتیاز 8- کره شمالی 54 امتیاز 9- عراق 31 امتیاز 10- مغولستان 28 امتیاز

منبع : تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.