خبر فوری:

خبر مهم:

تحلیل و پیش‌بینی بازارها؛ هفته اول خرداد 1403 (پادکست صوتی)

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

تحلیل و پیش‌بینی بازارها؛ هفته اول خرداد ۱۴۰۳ (پادکست صوتی)

پادکست صدای بازار شماره ۴۴

حجم فایل صوتی: ۳۵.۷۵M | مدت زمان فایل صوتی: ۰۰:۱۵:۲۸ دانلود فایل صوتی

آیا بازارهای مالی و سرمایه‌ای در روزهای پیش رو خود را بازیابی می‌کنند یا تا زمان انتخابات ریاست‌جمهوری در ابهام خواهند ماند؟ به تازه‌ترین پادکست صدای بازار ویژه پیش‌بینی بازارها خوش آمدید. این هفتمین پادکست سال ۱۴۰۳ است که می‌شنوید. وب‌سایت تجارت‌نیوز، هر روز بازارهای مالی کشور را بررسی و پایش و برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری، فرصت‌های خوب بازار را معرفی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته‌ای که گذشت، رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و همراهان‌شان در سانحه سقوط بالگرد جان باختند و همین موضوع، بازارها را در شوک فرو برد.

بازار سهام به محض این رخداد، تعطیل و در روز بعد با دامنه نوسان مثبت و منفی دو درصد بازگشایی شد تا هیجان بر بازار غلبه نکند.

بازار ارز نیز که در روزهای پایانی اردیبهشت و نخستین روزهای خردادماه، جایگاه خود را در کریدور 50 هزار تومانی تثبیت کرده بود، همچنان در این کریدور پایین رفت و به نیمه کریدور 50 هزار تومانی نزدیک شد.

روندی که در بازار ارز طی شد، همزمان با فضای نااطمینانی پس از حادثه جان‌باختن رئیس‌جمهوری، بازار طلا و سکه را نیز از رونق انداخت و قیمت‌ها را کاهشی کرد.

در  همین حال، اگرچه به نظر می‌رسید بازار مسکن از ابتدای خرداد، تحرکات جدیدی را آغاز کند، با این شوک، از تقاضا خالی شد.

اکنون این سوال مطرح است که آیا بازارهای مالی و سرمایه‌ای در روزهای پیش رو خود را بازیابی می‌کنند یا تا زمان انتخابات ریاست‌جمهوری در ابهام خواهند ماند؟

در هفته‌ای که گذشت، رئیس‌جمهوری، وزیر خارجه و همراهان‌شان در سانحه سقوط بالگرد جان باختند و همین موضوع، بازارها را در شوک فرو برد.

بازار سهام به محض این رخداد، تعطیل و در روز بعد با دامنه نوسان مثبت و منفی دو درصد بازگشایی شد تا هیجان بر بازار غلبه نکند.

بازار ارز نیز که در روزهای پایانی اردیبهشت و نخستین روزهای خردادماه جایگاه خود را در کریدور 50 هزار تومانی تثبیت کرده بود، همچنان در این کریدور پایین رفت و به نیمه کریدور 50 هزار تومانی نزدیک شد.

روندی که در بازار ارز طی شد، همزمان با فضای نااطمینانی پس از حادثه جان‌ باختن رئیس‌جمهوری، بازار طلا و سکه را هم از رونق انداخت و قیمت‌ها را کاهشی کرد.

در  همین حال، اگرچه به نظر می‌رسید بازار مسکن از ابتدای خرداد تحرکات جدیدی را آغاز کند، با این شوک از تقاضا خالی شد.

اکنون این سوال مطرح است که آیا بازارهای مالی و سرمایه‌ای در روزهای پیش رو خود را بازیابی می‌کنند یا تا زمان انتخابات ریاست‌جمهوری در ابهام خواهند ماند؟

پیش‌بینی قیمت دلار

برزو حق‌شناس، کارشناس بازارهای مالی، در این بخش به سوالات شما درباره آینده قیمت دلار پاسخ می‌دهد.

پیش‌بینی بازار سکه و طلا

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی، در گفت‌وگو با سارا صفاری خبرنگار تجارت‌نیوز به بررسی تغییرات قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی پرداخته است.

پیش‌بینی بورس

آیا سال جدید، سال بورس خواهد بود؟ روایت پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه، را از تالار شیشه‌ای می‌شنوید.

پیش‌بینی بازار خودرو

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو، وضعیت این بازار را تحلیل می‌کند.

پیش‌بینی بازار مسکن

منصور غیبی، کارشناس بازار مسکن، در گفت‌وگو با مینا علیزاده، خبرنگار تجارت‌نیوز، نگاهی دارد به بازار املاک و تحلیل رخدادهای بازار مسکن.

این چهل و چهارمین قسمت از پادکست صدای بازار و هفتمین شماره آن در سال 1403 بود که شنیدید؛ برنامه‌ای صوتی از سری پادکست‌های رادیو تجارت‌نیوز که هر هفته به شما خواهد گفت کدام بازارها قابلیت بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارند و سرمایه‌های خرد خود را به کدام بازارها هدایت کنیم. اگر مایل به همکاری با رادیو تجارت‌نیوز هستید می‌توانید به شبکه‌های اجتماعی ما مراجعه کنید و پیام بگذارید.

 

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.