کد مطلب: ۸۷۸۶۱۵

عشقی: مذاکرات با مخالفان عرضه خودرو در بورس کالا در جریان است

عشقی: مذاکرات با مخالفان عرضه خودرو در بورس کالا در جریان است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: مذاکرات با شورای رقابت و مخالفان عرضه خودرو در بورس کالا در جریان است و پیگیر موضوع هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، ابتدای امسال (١۶ فروردین) سخنگوی شورای رقابت خبر داد که عرضه خودرو در بورس کالا منتفی است این در حالی بود که اسفند ماه سال گذشته رئیس سازمان بورس اعلام کرده بود که عرضه خودرو در بورس ادامه دارد و با ایران‌خودرو به دلیل عدم عمل به تعهدات خود برای عرضه خودرو در بورس طبق قانون برخورد می‌‌شود.

سال گذشته در مجموع حدود ٣۴ هزار خودرو از طریق بورس کالا به فروش رفت اما در ادامه این عرضه متوقف شد و مخالفان بر این باور بودند که عرضه خودرو در بورس یک طرح من درآوردی است و مردم نباید خودرو را با قیمت مزایده‌ای خریداری کنند و همین عامل افزایش قیمت خودرو در بازار می‌شود و شورای رقابت هم به صراحت اعلام کرد که همه متوجه شده‌اند که فروش خودرو در بورس کالا به زیان مصرف‌کننده است و تنها آورده‌ای برای دولت داشت و بورس و وزارت صمت حق تصمیم گیری درباره عرضه خودرو به این شکل را نداشت و آنها تصمیم غیر قانونی گرفته بودند.

در حال حاضر تنها سه مدل کامیون در بورس کالا عرضه می‌شود و گفته شده که به دلیل تعهدات خودروسازان در سامانه یکپارچه، فعلا برنامه جدیدی برای عرضه بورسی وجود ندارد.

با این وجود گویا باز هم موتور بورس کالا برای فروش خودرو روشن شده‌ است. ایران خودرو در نامه‌ای به شورای رقابت خواستار از سرگیری عرضه خودرو در بورس کالا شد.

مجید عشقی، رییس سازمان بورس درباره اینکه آیا احتمال عرضه مجدد خودرو در بورس کالا وجود دارد و با توجه نامه ایران‌خودرو آیا تصمیم جدیدی برای عرضه خودرو در بورس گرفته می‌شود، گفت: خودروسازان در حال پیگیری برای برگشت عرصه‌های در بورس کالا هستند اگر این پیگیری‌ها به نتیجه برسد، سازمان بورس برای عرضه مشکلی ندارد .

وی ادامه داد: مذاکرات با شورای رقابت و مخالفان عرضه خودرو در بورس کالا در جریان است و پیگیر هستیم.

منبع: ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.