خبر فوری:

خبر مهم:

کد مطلب: ۵۷۱۳۲۰

احتمال کاهش قیمت هویج

احتمال کاهش قیمت هویج

در دوشب گذشته بار‌های ۱۵۰۰ تنی هویج به میدان تره‌بار مرکزی تهران وارد شده که این میزان نسبت به چند وقت اخیر افزایش هزار تنی داشته است و احتمالا قیمت هویج در روزهای آینده کاهش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس هیات‌مدیره اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران، دلایل اصلی بالا رفتن قیمت هویج را افزایش تقاضای مردم برای مصرف آب هویج در شرایط کرونایی و کاهش عرضه این محصول دانست و گفت: با این افزایش عرضه، قیمت این محصول در بازار تعدیل می‌شود.

و‌ی افزود: در این فصل بیشترین هویج مصرفی در کشور از جنوب و شهر دزفول تامین می‌شود که اکنون در انتهای برداشت آن هستیم و عرضه کاهش داشته است که البته این موضوع مقطعی بوده و از شب گذشته پس از یک بازه زمانی بیست روزه که عرضه کاهش یافته بود، هویج تولیدی شهر‌های بروجرد و اصفهان روانه بازار شده‌اند و پس از آن هم شهر‌های اطراف تهران محصول خود را به بازار عرضه می‌کنند که همین موضوع باعث متعادل شدن قیمت این محصول می‌شود.

افزایش ورودی هویج به میدان تره‌بار

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران تاکید کرد: در چند وقت اخیر ورودی بار هویج به میدان تره‌بار مرکزی به ازای هر شب پانصد تن بود که هم اکنون دو شب است که این میزان به هزار و پانصد تن افزایش یافته است.

وی افزود: البته با شدت گرفتن شیوع کرونا مصرف آب هویج و سیب تا چندین برابر افزایش یافته است، به نحوی که تنها در هویج درخواست‌ها به سه برابر رسیده است.

دارایی‌نژاد با بیان اینکه قیمت عمده هر کیلوگرم هویج در میادین تا ۲۰ هزار تومان هم بالا رفته بود، تاکید کرد: با افزایش ورود میزان هویج به تره‌بار مرکزی قیمت‌ها تا حدودی تعدیل داشته و به ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که در هفته آینده قیمت‌ها کاهش بیشتری داشته باشد.

دارایی‌نژاد گفت: در صورت تحقق پیش‌بینی ما، در هفته آینده در سطح خرده فروشی‌ها هم قیمت هر کیلوگرم هویج نباید بیش از ۲۰ هزار تومان باشد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    چه گویم که ناگفتنش بهتراست،زبان دردهان پاسبان سرست