کد مطلب: ۸۸۵۹۷۶

پرداخت مطالبات چایکاران به کجا رسید؟

پرداخت مطالبات چایکاران به کجا رسید؟

رئیس سازمان چای با بیان اینکه تاکنون ۵۷ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده، افزود: شاهد افزایش ۲۹ درصدی تولید چای هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حبیب جهانساز، رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اتمام برداشت برگ سبز چای در سال زراعی جاری، اظهار کرد: امسال بالغ بر ۱۴۹ هزار و ۳۱۰ تن برگ سبز از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی ۴۰ درصد برگ سبز برداشت شده را درجه یک و ۶۰ درصد را درجه دو دانست و افزود: ارزش این میزان برگ سبز خریداری شده بالغ بر ۱۸۶۰ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان چای کشور، همچنین از تولید بالغ بر ۳۳ هزار و ۵۰۰ چای خشک تولید شده توسط چایکاران خبر داد و اضافه کرد: این میزان برداشت برگ سبز طی ۱۳ سال گذشته بی سابقه بوده و شاهد افزایش ۲۹ درصدی تولید هستیم.

جهانساز با بیان اینکه تاکنون ۵۷ درصد مطالبات چایکاران از مجموع سهم دولت و کارخانجات پرداخت شده است، گفت: مابقی مطالبات نیز به موقع دریافت و به حساب چایکاران واریز می‌شود.

وی نیمه دوم سال را زمان بهزراعی و اصلاح و احیای باغات چای دانست و عنوان کرد: زمینه تامین سرمایه در گردش برای چایکاران فراهم شده و لذا چایکاران جهت تکمیل پرونده و استفاده از تسهیلات پیش‌بینی شده، به ادارات چای مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • رحیم

    سلام عرض ادب بخدا دروغ میگن چین دو سوم چهارم پرداخت نکردن نه دولت نه کارخانه دار بعد چجوری آمار پنجاه درصدی میدن منه چایکار میگم ندادن پول خودمونو ندادن بعد میگن بیایین وام بدیم خنده داره