برخورد با مفسدان اقتصادی از دانه درشت‌ها شروع شود

برخورد با مفسدان اقتصادی از دانه درشت‌ها شروع شود

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: عدالت واقعی این است که در برخورد با مفاسد اقتصادی از بالا به پایین کار را آغاز کنیم، در ابتدا با دانه درشت‌ها برخورد کنیم و بعد به افراد پایین‌تر برسیم.

یحیی کمالی پور درباره تاثیر برگزاری علنی دادگاه‌های مفسدان و اخلال‌گران اقتصادی بر بازار و بر افکار عمومی اظهار داشت: این موضوع می‌تواند تاثیرات خاص خود را داشته باشد. سال‌هاست مردم منتظر بودند و برایشان سوال بود که چرا در جریان کم و کیف این گونه دادگاه‌ها قرار نمی‌گیرند، گرچه ممکن است مردم در مرحله اول آن اعتماد عمومی را نسبت به علنی برگزار شدن این دادگاه ها نداشته باشند ولی واقعیت این است که این موضوع بر خود مجرمین می تواند اثرگذار باشد، چرا که فکر می کنند اگر جرمی را اینگونه مرتکب شوند، نام آن ها در دادگاه برده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، کمالی‌پور افزود: این موضوع زنگ خطری خواهد بود برای اینگونه افراد که دیگر مرتکب جرم‌های اقتصادی نشوند، چه بخواهیم، چه نخواهیم جامعه و وضعیت اقتصادی نیازمند شفاف سازی است و برگزاری اینگونه دادگاه‌های علنی می‌تواند به این شفاف سازی کمک کند، در مجموع برگزاری این دادگاه‌ها می تواند به نفع کشور باشد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: عدالت واقعی این است که در برخورد با مفاسد اقتصادی از بالا به پایین کار را آغاز کنیم، در ابتدا با دانه درشت‌ها برخورد کنیم و به افراد پایین‌تر برسیم، هر کسی در هر موقعیتی باشد در صورت تخلف باید مورد برخورد قرار گیرد، یکی از مواردی که موجب شده اعتماد عمومی مردم به رسیدگی‌های قضایی سلب شود، این است که ما نتوانستیم آن طور که باید با دانه درشت‌ها برخورد کنیم.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند