کد خبر: 233155

بررسی احداث نیروگاه مشترک میان ایران و ارمنستان در مجلس

نمایندگان مجلس با بررسی اولویت‌دار لایحه احداث نیروگاه مشترک میان ایران و ارمنستان موافقت کردند.

سرویس بازار -

نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ فروردین‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اولویت لایحه موافقتنامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ارمنستان در رابطه با احداث و بهره‌برداری از نیروگاه جریانی بر روی رودخانه ارسبا بررسی اولویت دار این لایحه با ۱۲۸ رای موافق، ۱۸ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۱۲ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اسدالله عباسیبعنوان درخواست کننده این اولویت برای لایحه فوق گفت: لازم است ظرفیت استفاده از رودخانه ارس که ۵ میلیارد متر مکعب آب دارد و می‌تواند برای تولید برق استفاده شود، مد نظر قرار گیرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به وضعیت کم آبی و خشکسالی عنوان کرد: این لایحه‌های موافقت‌نامه میان ایران و ارمنستان می‌تواند کمبود و کسری برق را تأمین کند و نیروگاه مربوطه نیز ظرف ۶ ماه آینده به بهره برداری برسد.

 

منبع: شبکه خبر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.35)
1344.2
4.6
مثقال طلا (%0.72)
737900
5300
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.