بررسی ایجاد شهرک تخصصی طلا و جواهر در آذربایجان شرقی

بررسی ایجاد شهرک تخصصی طلا و جواهر در آذربایجان شرقی

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ایجاد شهرک تخصصی طلا و جواهر آذربایجان شرقی در منطقه ویژه اقتصادی سهلان به عنوان یکی از گزینه‌ها درحال بررسی است.

غلامعلی راستی در جمع خبرنگاران با تاکید بر بزوم ایجاد شهرک تخصصی طلا و جواهر در استان آذربایجان شرقی، اظهار کرد: به لحاظ هم‌افزایی بین صنعتگران و رفع مشکلات و نیازها در راستای کاهش هزینه‌های تولید ایجاد شهرک‌های تخصصی در آذربایجان شرقی ضروری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی از فعالیت بیش از 3 هزار واحد صنفی طلا، جواهر و نقره در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

راستی گفت: وجود سنگ‌های گران‌بها و نیمه قیمتی و صنایع مربوط به نقره می‌تواند در ایجاد و توسعه شهرک تخصصی طلا و جواهر در استان نقش بسزایی داشته باشد.

وی با عنوان اینکه ایجاد شهرک تخصصی طلا و جواهر آذربایجان شرقی در منطقه ویژه اقتصادی سهلان به عنوان یکی از گزینه‌ها در حال بررسی است، افزود: ایجاد این شهرک در محدوده کلان‌شهر تبریز برخی پیچیدگی‌ها را به وجود می‌آورد به همین خاطر اکنون منطقه سهلان را به عنوان یکی از گزینه‌های مدنظر برای ایجاد این شهرک بررسی می‌کنیم.

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی حضور فعلین صنعت طلا و جواهر استان در نمایشگاه‌های بین‌المللی را ضروری خواند.

وی بیان کرد: شرکت فعالین و تجار صنعت طلا و جواهر آذربایجان شرقی در نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌تواند زمینه‌ای برای توسعه صادرات باشد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند