تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بررسی اولین عرضه اولیه سال ۹۸ / «تاصیکو» چه ویژگی‌هایی دارد؟

بررسی اولین عرضه اولیه سال ۹۸ / «تاصیکو» چه ویژگی‌هایی دارد؟

شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، یکی از هلدینگ‌های تخصصی در حوزه صنایع کاشی و سرامیک بوده که به‌تازگی وارد بورس شده است. این شرکت طی ۹ماهه منتهی به پایان بهمن ماه سال جاری ۱۷ میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده، همچنین سود خالص هر سهام در پایان دوره ۹ماهه از سال مالی این شرکت هشت ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹۴ درصد کاهش داشته است.

بازار سهام فردا آماده پذیرای عرضه اولیه است.

اولین عرضه اولیه سال ۱۳۹۸، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با نماد «تاصیکو» است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در سال ۱۳۷۸، با سرمایه ثبتی ۱۰۰ میلیون تومان، تحت پوشش شرکت سرمایه­‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) به عنوان یکی از هلدینگ‌های تخصصی در حوزه صنایع کاشی و سرامیک در قالب سهامی خاص تاسیس شد.

فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین

موضوع فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین عبارت است از: سرمایه‌گذاری در صنایع ساختمانی و معدنی در داخل و خارج از کشور، خرید و فروش و پذیره‌نویسی سهام شرکت‌های بورسی و غیر بورسی، ایجاد، تاسیس و بهره‌برداری شرکت‌های جدید و کارخانجات به منظور تحقق اهداف، آماده‌سازی سهام شرکت و همچنین شرکت‌های سرمایه‌پذیر جهت ورود به سازمان بورس و اوراق بهادار، اخذ تسهیلات مالی از بانک‌ها و موسسات اعتباری داخل و خارج از کشور و موارد دیگر.

سهام‌دار اصلی شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی بوده که حدود ۹۰ درصد سهام شرکت را در اختیار دارد.

ترکیب سهام‌داران شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین

عرضه اولیه «تاصیکو» در بورس

شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین به عنوان پانصد و سی و دومین شرکت با سرمایه قابل توجه دو هزار میلیارد تومان در بخش استخراج کانه‌های فلزی در بازار دوم بورس اوراق بهادار با نماد «تاصیکو» پذیرش شده و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد از سرمایه‌اش معادل دو میلیارد سهم در ۹ اردیبهشت ماه سال جاری است.

این شرکت آخرین اطلاعات و عملکرد مالی را بر روی کدال منتشر کرده است.

آخرین وضعیت «تاصیکو»

بر اساس صورت‌های مالی منتهی به پایان بهمن ماه سال گذشته، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین دارای ۳٫۴ هزار میلیارد تومان دارایی و ۳۷۲ میلیارد تومان بدهی است.

این شرکت طی دوره ۹ماهه منتهی به پایان بهمن ماه سال جاری حدود ۱۷ میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده و سود انباشته این شرکت به ۹۹۴ میلیارد تومان رسیده است. 

همچنین سود خالص هر سهام در پایان دوره ۹ماهه از سال مالی این شرکت هشت ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹۴ درصد کاهش داشته است.

حداکثر سهام قابل خرید برای هر فرد هفت هزار سهم در دامنه قیمتی ۲۰۵۰ تا ۲۲۰۰ ریال خواهد بود، به این ترتیب حداکثر نقدینگی احتمالی مورد نیاز یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند