تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بررسی اولین عرضه اولیه سال 98 / «تاصیکو» چه ویژگی‌هایی دارد؟

بررسی اولین عرضه اولیه سال 98 / «تاصیکو» چه ویژگی‌هایی دارد؟

شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين، یکی از هلدینگ‌های تخصصی در حوزه صنایع کاشی و سرامیک بوده که به‌تازگی وارد بورس شده است. این شرکت طی ۹ماهه منتهی به پایان بهمن ماه سال جاری 17 میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده، همچنین سود خالص هر سهام در پایان دوره ۹ماهه از سال مالی این شرکت هشت ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 94 درصد کاهش داشته است.

بازار سهام فردا آماده پذیرای عرضه اولیه است.

اولین عرضه اولیه سال 1398، شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين با نماد «تاصیکو» است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين در سال 1378، با سرمایه ثبتی 100 میلیون تومان، تحت پوشش شرکت سرمایه­‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) به عنوان یکی از هلدینگ‌های تخصصی در حوزه صنایع کاشی و سرامیک در قالب سهامی خاص تاسیس شد.

فعالیت شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين

موضوع فعالیت شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين عبارت است از: سرمایه‌گذاری در صنایع ساختمانی و معدنی در داخل و خارج از کشور، خرید و فروش و پذیره‌نویسی سهام شرکت‌های بورسی و غیر بورسی، ایجاد، تاسیس و بهره‌برداری شرکت‌های جدید و کارخانجات به منظور تحقق اهداف، آماده‌سازی سهام شرکت و همچنین شرکت‌های سرمایه‌پذیر جهت ورود به سازمان بورس و اوراق بهادار، اخذ تسهیلات مالی از بانک‌ها و موسسات اعتباری داخل و خارج از کشور و موارد دیگر.

سهام‌دار اصلی شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی بوده که حدود 90 درصد سهام شرکت را در اختیار دارد.

ترکیب سهام‌داران شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین

عرضه اولیه «تاصیکو» در بورس

شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين به عنوان پانصد و سی و دومین شرکت با سرمایه قابل توجه دو هزار میلیارد تومان در بخش استخراج کانه‌های فلزی در بازار دوم بورس اوراق بهادار با نماد «تاصیکو» پذیرش شده و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد از سرمایه‌اش معادل دو میلیارد سهم در 9 اردیبهشت ماه سال جاری است.

این شرکت آخرین اطلاعات و عملکرد مالی را بر روی کدال منتشر کرده است.

آخرین وضعیت «تاصیکو»

بر اساس صورت‌های مالی منتهی به پایان بهمن ماه سال گذشته، شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين دارای 3.4 هزار میلیارد تومان دارایی و 372 میلیارد تومان بدهی است.

این شرکت طی دوره ۹ماهه منتهی به پایان بهمن ماه سال جاری حدود 17 میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده و سود انباشته این شرکت به 994 میلیارد تومان رسیده است. 

همچنین سود خالص هر سهام در پایان دوره ۹ماهه از سال مالی این شرکت هشت ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 94 درصد کاهش داشته است.

حداکثر سهام قابل خرید برای هر فرد هفت هزار سهم در دامنه قیمتی 2050 تا 2200 ریال خواهد بود، به این ترتیب حداکثر نقدینگی احتمالی مورد نیاز یک میلیون و 540 هزار تومان خواهد بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند