بررسی موانع پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک

نشست بررسی موانع و مشکلات پرداخت تسهیلات بانکی از محل منابع صندوق توسعه ملی به واحدهای صنعتی کوچک در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته برگزار شد.

نشست بررسی موانع و مشکلات پرداخت تسهیلات بانکی از محل منابع صندوق توسعه ملی به واحدهای صنعتی کوچک در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از سازمان صنایع کوچک؛ در این نشست مشترک که مدیر پروژه برنامه‌های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و همچنین مدیران و کارشناسان کلیه استان‌ها حضور داشتند، ضمن تاکید بر رفع موانع و مشکلات پرداخت تسهیلات بانکی از محل منابع صندوق توسعه ملی به ارائه راهکارهایی جهت رفع ابهامات برای طرح‌ها و واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جهت بهره‌مندی از تسهیلات صندوق توسعه ملی پرداخته شد.

افزایش هماهنگی بین بانک‌ها و بخش صنعت و پذیرش امکان ثبت‌نام واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی در سامانه کارا نیز از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و استان‌ها به‌صورت ویدیو کنفرانس مشکلات و چالش‌های موجود را مطرح کردند.

نشست دیگری نیز با حضور مشاور ارشد مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی، مدیران و کارشناسان کلیه استان‌ها برگزار شد. در این نشست که به‌صورت ویدیو کنفرانس برپا شد، ضمن مروری بر بهره‌مندی واحدهای دانش‌بنیان مستقر در شهرک‌های صنعتی از خدمات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی، به نحوه حمایت این صندوق از طرح‌های مستعد دانش‌بنیان پرداخته شد. همچنین پذیرش ضمانت‌نامه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک توسط صندوق نوآوری و شکوفایی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند