بررسی میزان ایمنی ساختمان برق حرارتی

بررسی میزان ایمنی ساختمان برق حرارتی

معاون نظارت شورای شهر تهران از در اختیار قرار دادن ساختمان برق حرارتی به سازمان‌های مسئول برای سنجش میزان ایمنی خبر داد.

افشین حبیب‌زاده در حاشیه بازدیدش از محل حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو با بیان اینکه خوشبختانه بنا به گفته مسئولان امر حریق ساختمان مهار شده و آتش‌نشانان درحال لکه‌گیری هستند، گفت: آتش‌نشانان درحال حاضر در مرحله سختی قرار دارند؛ چرا که باید نسبت به لکه‌گیری و خاموش کردن حریق‌های کوچکی که ممکن است زمینه‌ساز حریق مجدد شوند، اقدام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه خوشبختانه با اتمام اطفای حریق، باید به فکر ایمنی ساختمان باشیم، تصریح کرد: مسئله اصلی درحال حاضر بحث ایمنی ساختمان است.

معاون نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه این ساختمان بیش از 50 سال قدمت دارد که در این 48 ساعت نیز سازه فلزی آن تحت تاثیر آتش قرار گرفته است، گفت: مطمئنا بعد از اتمام عملیات لکه‌گیری این حریق، ساختمان باید در اختیار کارشناسان قرار گیرد تا نسبت به تعیین میزان ایمنی آن تصمیم‌گیری کنند.

وی افزود: بعد از این حادثه چند سوال مطرح است که یکی از آنها این است که این ساختمان چه خطری می‌تواند برای ساکنان، رهگذران و حتی همسایه‌ها ایجاد کند و این در حالیست که چند ساختمان اداری، یک خوابگاه دانشجویی و چند ساختمان مسکونی در اطراف این ساختمان وجود دارد که باید رفتار ساختمان برق حرارتی در مواجهه با ساختمان‌های اطراف نیز بررسی شود تا شاهد رخداد بدی نباشیم.

وی افزود: قطعا ادامه فعالیت در این ساختمان و بازگشت سکنه ساختمان‌های اطراف نیازمند تایید نهایی سازمان‌های مسئول است که باید هر چه سریعتر نسبت به آن بررسی و اقدام کنند تا حداقل ساکنان مسکونی اطراف به خانه‌هایشان بازگردند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند