موضوعات داغ:

برلین و پاریس به توافق برای اصلاح منطقه یورو نزدیک شدند

برلین و پاریس به توافق برای اصلاح منطقه یورو نزدیک شدند

«برونو لومر» وزیر دارایی مرکل گفت که پاریس و برلین پس از ماه‌ها اختلاف، اینک به توافق در مورد اصلاح منطقه یورو بسیار نزدیک شده‌اند.

‘لو مر’ پس از مذاکرات نهایی با همتای آلمانی خود در شهر هامبورگ توئیت کرد: توافق بسیار نزدیک است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این وزیر فرانسوی ابراز امیدواری کرد روز سه شنبه که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در برلین دیدار می‌کنند، توافق نهایی در این زمینه حاصل شود.

مکرون خواهان اصلاحات گسترده و مرکل خواستار رویکردی محتاطانه در قبال اصلاح منطقه یورو است.

یک مقام آگاه از مذاکرات که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت: دو یا سه موضوع دیگر باقی است اما این موضوعات محدود به روشنی تعریف شده است.

وی افزود: پیشرفت واقعی در مورد موضوعات حساس از جمله بودجه منطقه یورو به دست آمده است.

مکرون خواستار تأسیس یک صندوق سرمایه گذاری برای کمک به کشورهای فقیرتر اتحادیه اروپا در زمینه علوم، فناوری و ابتکارات شده است. مرکل با این پیشنهاد موافقت کرده است. هنوز میزان سرمایه این صندوق تعیین نشده است.

در سال‌های اخیر میان کشورهای اروپایی درباره ریاضت اقتصادی و بحران ورود مهاجران به اتحادیه اروپا اختلافاتی پیدا شده است. مکرون قصد دارد از طریق اصلاح منطقه یورو و کمک به اعضای فقیرتر اتحادیه اروپا کشورها را بار دیگر به هم نزدیک کند.

در همین راستا، وی پیشنهادهای دیگری از جمله تدوین بودجه مشترک و انتصاب وزیر دارایی مشترک در اتحادیه اروپا را ارائه داده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند