بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال جاری تدوین شد

بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال جاری تدوین شد

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۴۰۰ با رویکرد شعار سال و با هدف پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید صادراتی تدوین خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، احسان قمری گفت: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۴۰۰ با رویکرد شعار سال و با هدف پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید صادراتی تدوین و توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام این خبر افزود: سال گذشته بسته حمایت از صادرات غیرنفتی با رویکرد جهش تولید اجرا شد و تلاش گردید حمایت‌های انجام شده در راستای جهش تولید صادراتی باشد.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده، در سال گذشته بیش از ۷۰۰ واحد تولیدی و صادراتی از سرفصل‌های حمایتی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی منتفع شدند.

دبیر کارگروه مشوق‌های صادراتی ادامه داد: اولویت پرداخت مشوق‌های صادراتی در سال ۹۹ حمایت از احداث تجهیز و توسعه زیرساخت‌های تجاری بوده و با تخصیص بودجه مشوق‌های صادراتی جهت این زیر ساخت‌ها اعم از سرد خانه‌ها، انبارهای مکانیزه، مراکز بسته‌بندی و سورتینگ، پایانه‌ها و مراکز نمایشگاهی گامی در تسریع و تسهیل صادرات و در نهایت جهش تولید برداشته شد.

قمری گفت: در تدوین بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۴۰۰ تلاش خواهد شد تا با تخصیص تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی و همچنین پرداخت کمک سود تسهیلات صادراتی نسبت به کاهش هزینه‌های واحدهای صادراتی اقدام گردد.

 

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند