رئیس سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد:

بلیت چارتری حذف نمی‌شود

بلیت چارتری حذف نمی‌شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فروش بلیت‌های چارتری با هدف حمایت از صنعت گردشگری، از حمل و نقل هوایی ایران حذف نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری امروز دوشنبه در نشست خبری سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل کشور در جمع خبرنگاران افزود: در سه سال اخیر تلاش شد تا با کاهش فروش بلیت‌های چارتری، فروش بلیت پروازهای برنامه‌ای در کشور افزایش یابد و در عین حال از هرگونه سوداگری در این بخش جلوگیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برخی سوداگران با اخذ مجوز تاسیس شرکت هواپیمایی بدون اینکه فعالیت خود را شروع کنند، مجوز خود را به بهای سه تا چهار میلیارد تومان به فروش می رساندند اما سازمان هواپیمایی کشوری با صدور مجوزهای مورد نیاز، با این نوع سوداگری مقابله کرده است.

عابدزاده اظهار کرد: برنامه این سازمان در سال های اخیر بر این بوده که هم میزان پروازها در کشور کاهش نیابد و هم حجم پروازها به فرودگاه‌های کم برخوردار بیشتر شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: هرچند تحت تاثیر تحریم های ظالمانه آمریکایی‌ها برخی از فرودگاه‌های اروپایی از تحویل سوخت به هواپیماهای ایران خودداری می‌کنند اما شرکت‌های هوایی با مدیریت مناسب تاکنون توانسته‌اند این مشکل را به خوبی مدیریت کنند تا در انجام پروازهای آنها مشکلی پیش نیاید.

عابدزاده تاکید کرد: آمریکایی‌ها درصددند با اعمال محدودیت و تحویل ندادن سوخت به ناوگان هوایی ایران، پرواز شرکت های ایرانی را کاهش دهند در حالی که ایران در چهار دهه گذشته توانسته است با بهره گیری از متخصصان داخلی و مدیریت مناسب، صنعت هوایی را سرپا نگه دارد.

وی بیان کرد: هرگونه صدور دستورالعمل‌های مهم در صنعت هوایی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری مستلزم کسب رضایت مردم در این صنعت است و تمام دستورالعمل های صادره در حوزه ایمنی هوایی نیز بر اساس دستورالعمل های اتحادیه اروپا ابلاغ می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در چهار دهه گذشته و با وجود اعمال تحریم‌ها، همواره به دنبال آن بوده ایم که نرخ‌های تکلیفی به صنعت هوانوردی کشور لطمه نزند و از این رو با آزادسازی نرخ خدمات هوایی موفق شدیم کمک زیادی را به شرکت‌های هوایی انجام دهیم.

عابدزاده در عین حال درباره نوسازی ناوگان هوایی نیز گفت: اجازه نمی‌دهیم شرکت‌های هوایی، هواپیماهایی را که قبل از سال 1998 میلادی تولید شده‌اند را وارد کشور کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با صدور مجوزهای لازم اکنون پنج شرکت هوایی با تامین هواپیما در آستانه آغاز فعالیت خود هستند.

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند