بهترین زمان خرید دارا دوم کی است؟

بهترین زمان خرید دارا دوم کی است؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: از آنجایی که بازار سرمایه تازه شروع به رشد کرده، بهتر این است که سهامداران در خرید سهام صندوق دارا دوم یا همان پالایش یکم عجله نکنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی دلبری کارشناس بازار سرمایه با اشاره به شایعه‌های رایج در فضای مجازی درباره منفعت خرید صندوق پالایش یکم در روزهای پایانی پذیره نویسی این صندوق، اظهار کرد: این مساله در دوره پذیره‌نویسی دارا اول نیز رخ داد اما نخست بحث رسانه‌ای آن به این شدت قوی نبود و دوم اینکه در دوران پذیره‌نویسی دارایکم به این شدت ناگهان اُفت نکرده بود به همین دلیل است که عده‌ای از افراد با سیگنال دهی خود سعی می‌کنند که تا حدودی هیجانات افراد تازه وارد را در خرید سهام صندوق پالایش یکم کنترل کنند.

او افزود: علت اصلی خرید سهام صندوق دارا یکم در همان روزهای اول را تا حدودی می‌توان جو خوب و متعادل بازار دانست. اما در خصوص خرید سهام پالایش یکم می‌توان گفت که با توجه به شرایط بازار افراد بهتر است برای خرید سهام این صندوق عجله نکنند و با آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: از آنجایی که این پذیره‌نویسی‌ها در خارج بازار سرمایه صورت می‌گیرد می‌توان گفت که حتی اگر در روز های پایانی پذیره‌نویسی هم سهامداران شروع به خریداری این سهام کنند آسیب چندانی به بازار وارد نخواهد شد اما در همین مدت پذیره‌نویسی باید به این نکته توجه داشته باشیم که چه تعداد از سهامداران داخل بازار در خرید این سهام مشارکت کرده‌اند.

دلبری گفت: در این مدت دو هفته قطع به یقین با روزهایی مواجه خواهیم شد که همین مساله ممکن است تا حدی بر خروج نقدینگی از بازار سرمایه تاثیر بگذارد ولی نمی‌توان گفت که این موضوع 100 درصد اتفاق می‌افتد به علت اینکه به تعداد پذیره‌نویسی‌های سهام‌داران در صندوق پالایش یکم بازمی‌گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار از بازار سرمایه را در صفحه اختصاصی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند