کد خبر: 231208

بودجه سازمان بیمه سلامت واقعی نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه‌ای که به سازمان بیمه سلامت ایران اختصاص داده شده است، واقعی نیست و یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که ماموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است.

سرویس جامعه -

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در دیدار با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان این مطلب افزود: مدیریت در هزینه و کیفیت، اولویت اقداماتی است که باید در سازمان بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد و امیدوارم سال ۹۷، سازمان بیمه سلامت نسبت به بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، تا حد امکان بدهی نداشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی گفت: ساز‌و‌کاری باید تعبیه شود که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد زیرا موضوع بیمه، بسیار مهم است و ما باید یاد بگیریم که در این حوزه چه اقدامی انجام دهیم و شرکای کاری و دانشگاه‌ها را هم با خود همراه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انجام خدمات غیرضروری، باید الکترونیکی شدن فعالیت‌ها را با سرعت و دقت کافی دنبال کرد.

هاشمی گفت: برای جلوگیری از اقدامات سلیقه‌ای بیمه‌ها، باید این حوزه را از نظر علمی مجهز کرد. این موضوع باید از بیمه سلامت آغاز و به سایر بیمه‌های درمانی کشور تسری یابد، بنابراین لازم است تا این سازمان با بهبود ارائه کیفیت خدمات بتواند کاستی‌های خود را جبران کرده، از تجربه دیگر کشورها بهره‌مند شود تا بتوانیم به سمت تشکیل سازمانی قدرتمند حرکت کنیم.

هاشمی اضافه کرد: امیدوارم دولت و مجلس حمایت کنند تا بتوانیم در چند سال آینده به اهدافمان دست یابیم.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.53)
1341.8
7.0
مثقال طلا (%0.66)
737400
4800
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.