بودجه وزارت صنعت ۲۱ درصد کم شد

بودجه وزارت صنعت ۲۱ درصد کم شد

بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال آینده معادل ۱۴۱۹ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان برآورد شده که نسبت به بودجه ۱۸۰۲ میلیارد و ۳۹۷ میلیون تومانی مصوب آن در سال گذشته، حدود ۲۱ درصد کاهش یافته است.

براساس متن لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که توسط رئیس‌جمهوری صبح امروز (۱۹ آذر) به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، بودجه مختص به وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون احتساب سازمان‌های زیرمجموعه آن معادل ۱۴۱۹ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان برآورد شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این در حالی است که بودجه مصوب این وزارتخانه در سال ۱۳۹۶ بدون احتساب بودجه مربوط به سازمان‌های تابعه آن معادل ۱۸۰۲ میلیارد و ۳۹۷ میلیون تومان بود.

در بودجه سال آتی برای سازمان توسعه تجارت ایران ۲۴۲ میلیارد و ۸۳۲ میلیون تومان، برای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هشت میلیارد و ۷۵۷ میلیون تومان، برای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران – مادرتخصصی ۳۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، برای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران – مادرتخصصی ۲۱ میلیارد تومان، اعتبار تعیین شده است.

همچنین برای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، برای سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ۲۶ میلیارد و ۲۲۶ میلیون تومان، برای صندوق ضمانت صادرات ایران شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و برای اتحادیه مرکزی فرش دستباف روستایی ایران نیز پنج میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند