تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

3 پیش‌بینی از آینده بورس / چشم‌انداز دلار و طلا در هفته جدید

3 پیش‌بینی از آینده بورس / چشم‌انداز دلار و طلا در هفته جدید

در هفته اخیر تنها بازار سهام بازدهی منفی داشت و دو بازار دیگر یعنی طلا و دلار همچنان روندی مثبت را پشت سر می‌گذارند. با این روند چه چشم‌اندازی پیش‌روی این سه بازار در هفته جدید است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، درباره وضعیت احتمالی بازار طلا در هفته جدید دبیر اتحادیه طلای تهران گفته است: با توجه به نوسان‌ اخیر قیمت دلار پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا و سکه در هفته پیش‌رو مجددا روند صعودی داشته باشد. اگر قیمت انس جهانی طلا روند ثابت داشته باشد اما قیمت دلار در بازار داخل گران شود قیمت طلا احتمالا در این هفته پیش‌رو به طور جزئی افزایش می‌یابد.

جزییات بیشتر و نظرات مخاطبان درباره روند احتمالی طلا در هفته جدید را در گزارش «خرید سکه جذاب شد» بخوانید.

درباره روند احتمالی بازار ارز در هفته جدید نیز محمدرضا اخوان، کارشناس اقتصادی گفته است: در شرایط کنونی انتظارات منفی فعالان اقتصادی عامل کلیدی در بی ثباتی بازار ارز است و تا زمانی که عاملی جهت تعدیل انتظارت عمل نکند، ابزار‌ها برای ثبات‌بخشی به بازار ارز بسیار محدود است.

جزییات بیشتر و نظرات مخاطبان درباره روند احتمالی دلار در هفته جدید را در گزارش «پیش‌بینی کوتاه‌مدت دلار» بخوانید.

درباره بازار سهام هم سه پیش‌بینی منتشر شده است.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفته است: احتمالا شنبه بازار مثبتی را شاهد خواهیم بود، زیرا هم قیمت دلار در بازار آزاد رشد چشم‌گیر داشته و هم قیمت‌های جهانی، اما تنها بخش منفی بازار هفته آتی پایین آمدن قیمت جهانی نفت است که تاثیرش روی شرکت‌های پالایشی بیشتر خواهد بود.

جزییات بیشتر و نظرات مخاطبان درباره روند احتمالی بازار سهام در هفته جدید را در گزارش «پیش‌بینی بورس 22 شهریور ماه 99» بخوانید.

همچنین مدیرعامل فرابورس با اعلام اینکه یکی از مصوبات مهم جلسه شورای عالی بورس مربوط به الزام حقوقی‌ها به بازارگردانی در بورس و فرابورس است، پیش‌بینی کرد از هفته آینده بازار سهام روند متعادل و نقدشونده‌ای را در پیش بگیرد. نظرات مخاطبان درباره این پیش‌بینی را در گزارش «پیش‌بینی مدیر عامل فرابورس از پیش‌بینی بورس» بخوانید.

علاوه بر این، تجارت‌نیوز نیز در گزارش «هفته بعد بورس چه می‌شود؟» نوشته است: توقف عرضه آبشاری سهام عدالت، خوش‌بینی مسئولان بورس به آینده این بازار، تداوم عرضه پالایشی یکم، افزایش قیمت دلار و فولاد، انتشار دستورالعمل بازارگردانی سهام، حذف سهمیه ارزی و توقف صف خرید دلار و همزمان با این اتفاق، آغاز کاهش قیمت خودرو هرکدام سیگنال‌های مثبتی برای بازار سهام محسوب می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند