حاشیه‌های امروز بورس / اظهارات وزیر صمت، فولادی را صف فروش کرد

حاشیه‌های امروز بورس / اظهارات وزیر صمت، فولادی را صف فروش کرد

در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل مجددا وارد فاز نزولی شد و با افتی ۱٫۷ درصدی مواجه شد، این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن امروز مثبت بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی ۱٫۷ درصدی مجددا به کانال یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحدی سقوط کرد. افت امروز شاخص کل در حالی رخ داد که شاخص کل‌ هم‌وزن امروز بیش از ۰٫۶ درصد رشد کرد.

در معاملات امروز که ارزش معاملات باز هم از مرز ۱۰ هزار میلیارد تومان عبور کرد، سه نماد فملی، فولاد و شستا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. این در حالی بود که اظهارات وزیر صمت در خصوص قیمت‌گذاری دستوری در بورس کالا، موجب افزایش فشار بر نمادهای فولادی شد.  این در حالی بود که بورس کالا نیز نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد و درخواست وزارت صمت را به دبیرخانه شورای عالی بورس ارجاع داد. امروز همچنین گروه خودرویی و بانکی بیشنرین ارزش معاملات را داشتند.

معاملات امروز بورس در حالی به پایان رسید که سه نماد برکت، خودرو و کاما بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند. همچنین امروز کارگزاری‌ها سفارش آفلاین عرضه‌اولیه سپیدار را فعال کردند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند