بوی بهبود وضعیت بازار سهام / جمع شدن صف فروش بیش از 60 شرکت کوچک

بوی بهبود وضعیت بازار سهام / جمع شدن صف فروش بیش از 60 شرکت کوچک

به نظر می‌رسد در روند معاملات بازار امروز علاوه بر حمایت از سهم‌های شاخص‌ساز از سهام برخی شرکت‌های کوچک نیز حمایت شد و بازار با بیش از ۱٫۵ درصد رشد به کار خود پایان داد، اما هنوز هم تعداد صف‌های فروش در شرکت‌های کوچک زیاد است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پی تصمیمات شورای عالی بورس و جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی مشکلات بازار سهام تصمیمات مهمی برای حمایت از بازار سرمایه از جمله تخصیص یک درصد منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار گرفته شد، اما بازار در پی حمایت‌های اخیر نشان داده بود که حمایت مقطعی از چند سهم شاخص‌ساز در طولانی مدت جوابگو نخواهد بود.

امروز شاخص کل بازار سهام با رشد 1.86 درصدی به کانال یک میلیون و 607 هزار واحد بازگشت و صف‌های فروش بیش از 60 شرکت کوچک نیز جمع شدند.

همچنین ارزش مجموع معاملات امروز به 13,597 میلیارد تومان رسید و نمادهای فارس، فولاد و فملی بیشترین اثر مثبت بر روند امروز شاخص کل را ایفا کردند.

در پی معاملات امروز نمادهای بانکی در مدار مثبت قرار گرفتند، شرکت‌های چند رشته در نبود نماد شستا در مدار مثبت قرار گرفتند، نمادهای معدنی صف خرید تشکیل دادند و صف‌های فروش در نمادهای خودرویی کاهش داشتند.

همچنین ناظر بازار از بازگشت نماد شراز به گردونه معاملات خبر داد، هر چند این نماد در صندوق پالایشی یکم حضور نداشت.

با توجه روند معاملات بازار امروز اگر این روند ادامه‌دار باشد شاهد بازار متفاوت‌تری در هفته اینده خواهیم بود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند