اکسکوینو
مهمترین اتفاقات امروز بورس 27 آبان :

بازگشایی شستا هم مانع سبزپوشی شاخص کل نشد / ارزش معاملات 40 درصد بیشتر شد

تجارت نیوز

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی 1.8 درصدی مواجه شد. این در حالی بود که بازگشایی شستا حدود 15 هزار واحد شاخص را منفی کرد تا شاخص از کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی عقب‌نشینی کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی 1.8 درصدی در آستانه کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی به کار خود پایان داد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی 1.24 درصدی را تجربه کرد. مهمترین اتفاق امروز بورس بازگشایی شستا بود که موجب شد ترس بازار از سقوط شدید شاخص کل بریزد. شستا در حالی با 19 درصد افت بازگشایی شد که در پایان با صف خرید چندصد میلیونی به کار خود خاتمه داد.

مهمترین اتفاقات امروز بورس را در این ویدئوی تجارت‌نیوز ببینید:

 

در معاملات امروز بورس اگر چه شستا تاثیر منفی 13 هزار و 500 واحدی بر شاخص کل داشت اما سبزپوشی اکثر نمادهای شاخص‌ساز دیگر نظیر فارس، فملی و فولاد موجب شد تا در نهایت شاخص کل بیش از 23 هزار واحد مثبت باشد. در پایان معاملات امروز بیش از 10 میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر 11.6 میلیارد تومان دادوستد شد که 40 درصد بیشتر از روز گذشته بود.

در میان نمادهای فرابورسی نیز صبا، هرمز و ذوب تاثیرگذارترین نمادهای این بازار بودند و این در حالی بود که ارزش معاملات فرابورس نیز امروز با رشدی 70 درصدی به 7 هزار و 800 میلیارد تومان رسید.

در میان گروه‌های صنعت نیز گروه خودرویی با حدود 2 هزار میلیارد تومان، پرمعامله‌ترین گروه بازار بود و پس از آن گروه چند رشته‌ای و مواد شیمایی جایگاه‌های بعدی را از آن خود کردند. همچنین نمادهای شستا، دارا یکم و خودرو نیز بیشترین ارزش معاملات امروز بورس را به خود اختصاص دادند

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند