حاشیه‌های امروز بورس ۳۰ دی ۹۹ / شاخص مثبت شد، قالیباف استعفا داد

حاشیه‌های امروز بورس ۳۰ دی ۹۹ / شاخص مثبت شد، قالیباف استعفا داد

در جریان معاملات بازار سهام امروز، شاخص کل بورس تهران ۳۰۰ واحد مثبت شد و به روند نزولی این هفته خود پایان داد، شاخص کل هم‌وزن اما باز هم ۱٫۵ درصد منفی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی ۳۸۵ واحدی مجددا به کانال یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحدی بازگشت تا به روند نزولی این هفته خود پایان دهد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن امروز نیز ۱٫۵ درصد کاهش یافت.

در جریان معاملات امروز بازار سهام که با فشار عرضه در پیش‌گشایش همراه بود، اکثر نمادهای شاخص‌ساز بعد از بستن صف فروش در ابتدای بازار با رنج مثبت سنگینی مواجه شدند و در نهایت نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز با صف خرید به کار خود پایان دادند.

صف خرید دو ETF دولتی دارا یکم و پالایشی نیز یکی دیگر از جنبه‌های حمایت سنگینی بود که امروز در بازار سهام شاهد آن بودیم.

در پایان معاملات امروز که با رشد ۱۳۴ درصدی ارزش معاملات بورس همراه بود، ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسید.

سه گروه خودرو، فلزات اساسی و بانکها نیز بیشترین ارزش معاملات بورس را به خود اختصاص دادند. امروز همچنین حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، استعفای دوباره خود را به دلیل فراهم نشدن شرایط اعلامی، به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارایه کرد.

مهمترین اتفاقات امروز بورس را در این ویدئوی تجارت‌نیوز ببینید:

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند