تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس امروز چگونه مثبت شد؟ / ناجیان اصلی بورس چه کسانی بودند؟

بورس امروز چگونه مثبت شد؟ / ناجیان اصلی بورس چه کسانی بودند؟

شاخص کل بازار امروز در حالی در نهایت به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد بازگشت که ۸۰ درصد خرید امروز بازار توسط سهامداران حقیقی انجام و شد و حقوقی‌ها زیاد به حمایت پایند نبودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع معاملات امروز بازار سهام به دلیل حمایت‌های روز گذشته حقیقی و حقوقی از بازار سهام روند بازار مثبت بود و در نمادهای شاخص‌ساز صف خرید بودند، اما در ادامه روند معاملات بازار سهام عرضه از تقاضا پیشی گرفت و روند بازار نزولی شد، این زوند نزولی زیاد طول نکشید و در ادامه با حمایت از بازار سهام در نمادهای شاخص‌ساز در محدود یک میلیون و 503 هزار واحد به کار خود در این هفته پایان داد.

یکی از عوامل ریزش شاخص کل در روزهای اخیر صف‌نشینی سهامداران حقیقی به دلیل بی‌اعتمادی نسبت به بازار سرمایه بود و صف‌های در نمادهای شاخص‌ساز باعث ریزش بیشتر شاخص کل شد.

مجموع معاملات امروز بازار سهام 13,319 میلیارد تومان بود که 80 درصد از این مبلغ توسط سهامداران حقیقی سهام خریداری شده بود، یعنی می‌توان گفت حمایت اصلی از بازار سهام توسط سهامداران حقیقی بازار انجام شده است.

نمادهای فولاد، کگل و تاپیکو شاخص‌سازان مثبت و افزاینده هستند در مقابل نمادهای شپنا، اخابر و شبندر شاخص‌سازان منفی و کاهنده به شمار می‌روند.

جو هیجانی بازار سرمایه از مخابره اخبار مذاکره ایران و آمریکا شروع شد و ریزش بازار به دلیل صف نشینی سهامداران حقیقی تشدید شد و از طرفی نیز حقوقی‌ها توان حنایت از بازار را نداشتند و این ریزش ادامه‌دار شد.

در پایان معاملات امروز اغلب گروه‌ها از صف فروش خلاص شده و با افزایش قیمت سهام روبرو شده‌اند.
محصولات شیمیایی امروز به ریل صعودی بازگشتند و شاهد تشکیل صف خرید در نمادهای این گروه بودیم. صف فروش پالایشگاه‌ها هم امروز بالاخره جمع شد.

گروه‌های بانکی نیز بیشترین حجم معاملات را در بازار سهام داشتند.

به دلیل اینکه روند متعادل شدن بازار سهام امروز با حمایت روند صعودی پیدا کرده است و هنوز جو بی‌اعتمادی نسبت به بازار سرمایه از بین نرفته باید تا زمان تعادل و کف‌سازی بازار سهام صبر کرد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند