کارنامه بازار سرمایه در روز 21 بهمن ماه سال 1397

روزی که بورس به دست «شیمیایی‌ها» افتاد

بازار سهام پس از استراحت سه‌روزه کم‌رمق ظاهر شد و معاملات بدون هیجانی را شکل داد و در نهایت با افت 67 واحدی به کار خود پایان داد. بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای رمپنا، پارس و خودرو و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای ومعادن، فولاد و شتران بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.
روزی که بورس به دست «شیمیایی‌ها» افتاد

بازار سهام پس از استراحت سه‌روزه، کم‌رمق و معاملات بدون هیجان ظاهر شد.

شاخص کل بورس که در نیم ساعت ابتدایی از آغاز بازار با رشد ۲۴۰ واحدی همراه شده بود، در نهایت با افت ۶۷ واحدی به کار خود پایان داد و در سطح ۱۵۸ هزار و ۴۶۷ واحد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طول جریان معاملات امروز، ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۹۷، بیش از ۱۱۰ هزار معامله به ارزش ۴۰۸ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام در همان سطح ۶۰۴ هزار میلیارد تومان باقی ماند.

برترین گروه‌های صنعتی امروز گروه‌های شیمیایی و بانکی بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند.

گروه شیمیایی با معاملاتی به ارزش ۴۵ میلیارد تومان در صدر قرار گرفت.

بورس تهران در ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

پربازده‌ترین گروه‌های صنعتی در بازار امروز بورس ذغال‌سنگ، محصولات کاغذی و محصولات چوبی و زیان‌ده‌ترین آن‌ها گروه‌ وسایل ارتباطی بودند.

بورس تهران در ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای رمپنا، پارس و خودرو و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای ومعادن، فولاد و شتران بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل ۳٫۲ میلیارد تومان متعلق به نماد شکربن و بیشترین عرضه نیز با ۳٫۱ میلیارد تومان مربوط به نماد کیان بود.

بورس تهران در ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

همچنین شاخص کل بازار فرابورس با افت یک واحدی در سطح ۱۹۳۳ واحد قرار گرفت که نماد میدکو و مارون بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای ذوب و دماوند بیشترین تاثیر منفی را بر روی ارزش این بازار داشته‌اند.

واکاوی اتفاقات امروز بورس

در گروه محصولات شیمیایی، با پیشروی شکربن، باز هم معاملات در دامنه متعادل و مثبت در جریان بوده و سهام‌داران از عمده نمادهای این گروه استقبال به عمل آوردند.

معاملات کم‌حجم و متعادلی در گروه بانکی صورت گرفت. وپست، دی و وبصادر نمادهایی بودند که قیمت سهام آن‌ها در محدوده منفی معامله شد.

بازار شاهد وضعیت متعادل و تقریبا مثبتی در گروه خودرویی بود. سهام دو نماد خودروسازی بزرگ کشور، خودرو و خساپا با افزایش قیمت همراه بود.

در گروه زارعت، اقبال و شکل‌گیری صف خرید بر روی برخی نمادهای این گروه صورت گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز