تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آیا استخراج بیت‌کوین موجب قطع برق می‌شود؟

آیا استخراج بیت‌کوین موجب قطع برق می‌شود؟

ابهامات قطع برق بیشتر و بیشتر می‌شود. در حالی که توانیر اعلام کرده که قطع برق به دلیل کمبود سوخت نیروگاه‌هاست، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران این موضوع را تکذیب کرده و گفته است که نه تنها سوخت نیروگاه‌ها کمتر نشده که امسال نیروگاه‌ها سوخت بیشتری دریافت کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز از آن سمت برخی کارشناسان موضوع استخراج گسترده رمزارزها را مطرح می‌کنند اما محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات در یک گفتگو با ایسنا گفته است که حجم مصرف برق رمزارزها آنقدر زیاد نیست که موجب خاموشی شود.

اما محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری از گزارش دادن ماجرای استخراج بیت‌کوین به وزارت اطلاعات و وزارت کشور گفته است و به مرغدارانی اشاره کرده که در مرغداری‌ها بیت‌کوین استخراج می‌کنند.

با این حال نرگس مرادآبادی، کارشناس رمزارز به تجارت‌نیوز می‌گوید که استخراج غیرقانونی بیت‌کوین در آن سطحی نیست که بتواند شبکه برق را به خاموشی بکشاند و اگر واقعا آن حجم وسیع استخراج بیت‌کوین رخ دهد که موجب قطع برق شود هرگز نمی‌تواند توسط ماینرهای خانگی یا زیرزمینی باشد زیرا مردم عادی نه آن به آن ولتاژ برق دسترسی دارند و نه قدرت خرید آنهمه دستگاه ماینر را دارند که بتواند جریان برق را مختل کند.

در این میان مخاطبان تجارت‌نیوز هم واکنش‌های متعددی به این اخبار متناقض داشته‌اند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود:

« مزرعه بیت کوین بهانه اس و تولید گاز کافی نبوده»

«چین بیت کوین استخراج میکنه وباهاش معامله میکنه..کمبودبرق به همین دلیله»

« تولید گاز کافی نبوده و صادرات گاز به عراق باعث کمبود گاز برای نیروگاه ها میشه وخاموشی»

«۳۰ سال پیش ژاپنی ها پیشنهاد خوبی دادن ولی کو گوش شنوا. اونا گفتن گاز فقط برای نیروگاه باشه و برق بره برای مصارف خانگی مثل کانادا»

«این برق مارو از کارو زندگی انداخت کار کی باشه خدا میدانه»

«بورس که به زمین سرد کوبیدمون، اوضاع اقتصادی که داغونمون کرده، گرونی بیکاری، کرونا … فقط داریم بخور نمیر میکنیم که نمیریم»

«وقتی که از بورس و تولید واقعی حمایت نشه سرمایه ها سوق پیدا میکند به استخراج بیت کویین و کسب ثروت های راحت و بی درد سر»

«من یه مرغدارم.با رفتن برق کلی ضرر و تلفات بهم وارد شده.الان کی جوابگو ما بدبختاس؟؟»

«اینقدر ساده نباشید. برق یه مملکت قطع میکنن برای یه بیت کوین فکستنی!؟»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند