فناوری‌های نوین ارائه شده گروه شرکت‌های انیاک در پنجمین نمایشگاه تراکنش 2019

فناوری‌های نوین ارائه شده گروه شرکت‌های انیاک در پنجمین نمایشگاه تراکنش 2019

بیمه دات کام(Bimeh.com) سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه تمام رشته‌های بیمه ای، یکی از موفق‌ترین سامانه‌های فروش آنلاین خدمات بیمه‌ای در کشور می‌باشد که اخیرا اقدام به گسترش خدمات خود بصورت B2B در ارائه زیرساخت‌های مبتنی بر وایت لیبل و API کرده است.

گروه شرکت‌های انیاک همچون سنوات گذشته، در سال جاری نیز در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران حضور برجسته ای داشت. افزون بر معرفی استارت آپ‌های مرتبط با تراکنش بانکی همچون بیمه دات کام، سفر دات کام، الو پارک و لویال بانک که از حمایت‌های همه جانبه گروه شرکتهای انیاک برخوردار بوده و شتاب گرفته اند، زیرساخت‌های متنوعی برحسب نیازهای کشور و برپایه فن آوری‌های نوین معرفی شدند.

بیمه دات کام(Bimeh.com) سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه تمام رشته‌های بیمه ای، یکی از موفق‌ترین سامانه‌های فروش آنلاین خدمات بیمه‌ای در کشور می‌باشد که اخیرا اقدام به گسترش خدمات خود بصورت B2B در ارائه زیرساخت‌های مبتنی بر وایت لیبل و API کرده است.

سامانه فروش و عرضه خدمات گردشگری نیز در حال ارائه خدمات تحت عنوان سفر دات کام به فروش محصولات گردشگری میپردازد . این خدمات شامل فروش بلیط هواپیمای پروازهای داخلی و خارجی، فروش بلیط اتوبوس، رزرو هتل‌های داخلی و خارجی،فروش تور پکیج‌های داخلی و خارجی متولیان و آژانس‌های گردشگری می‌باشد که از امکان پرداخت توسط کارتهای شتابی برخوردار است.

یکی دیگر از استارت آپ‌های موفقی حضور چشمگیری در نمایشگاه اخیر داشت “الو پارک” میباشد. خودروهایی که قصد رزرو محل پارک در اقصا نقاط شهر را دارند، با استفاده از این اپلیکیشن نزدیکترین مکان پارک مورد نظرشان را تعیین کرده و اقدام به رزرو محل پارک می‌کنند. تعیین مدت زمان پارک، پرداخت آنلاین توسط کارت‌های شتابی، امکان تعیین محل پارک در پارکینگ‌های موجود در سطح شهر، از دیگر امکانات این سامانه بشمار می‌رود. لازم به ذکر است که استارت آپ الو پارک در رویدادهای مختلف از توجه و استقبال ویژه‌ای برخوردار بوده است.

استارت آپ و محصول دیگری که در اغلب نمایشگاه‌های مرتبط با تراکنش حضوری چشمگیر داشته است، پروژه لویال بانک بود. لویال بانک با تمرکز بر سیستم وفاداری مشتریان و کسب و خرج کرد امتیاز و همچنین توجه بر سهولت در پرداخت، محصولی است که کاربر را از نگهداری اپلیکیشن‌های مختلف بی نیاز کرده و همانند یک کیف پول الکترونیکی عمل می‌کند.


اما تمرکز عمده گروه شرکت‌های انیاک در پنجمین نمایشگاه تراکنش به زیرساخت‌هائی است که با توجه به وضعیت و شرایط کشور نیاز به وجود آنها بیش از پیش احساس شده است که هلدینگ انیاک با سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف و با بهره گیری از متخصصین توانمند خود اقدام به ورود و سرمایه گذاری در این حوزه‌ها کرده است.

با توسعه بسترهای آنلاین عرضه محصولات گردشگری، جایگاه سرویس‌های تجمیعکننده و توزیع کننده این خدمات روز به روز برجسته تر شده است. به همین دلیل، تاکنون متولیان و فعالان این حوزه ناگزیر بودند که به سرویس‌های آنلاین تامین کنندگان متعدد داخلی و خارجی متصل شوند.

از سوی دیگر، صنعت گردشگردی کشور نیازمند اتصال و ارتباط با زیرساخت‌های فروش آنلاین جهانی بود. از آنجائیکه این امر از گستره فعالیت یک فعال گردشگری فراتر بوده است، این نقش در چارچوب وظائف تجمیع کنندگان و توزیع کنندگان این سرویس‌ها قرار می‌گیرد. از این رو گروه شرکت‌های انیاک با شناسائی این خلاء در سال 1395 نسبت به سرمایه گذاری در این حوزه در قالب یکی از شرکتهای زیر مجموعه خود، پا به عرصه ارائه خدمات گردشگری گذاشت.

تصمیم و تمرکـز در ارائه این بستر به دفاتر خدمات گردشگری، هتل‌ها به طور خاص و به تمام متولیان این صنعت به طور عام دغدغه‌ای بود که بـه نیازهای بنیادین ارائه دهندگان مـحصولات گردشگری پاسخ می‌داد. تنها پاسخِ به این نیاز، ایجاد زیر ساختی بود که تأمین کننده مـحصول گردشگری را به مصرف‌کننده نهایی متصل کند.

متولیان صنعت گردشگری با پیوستن به EniacGDS، به هسته و حلقه‌ای متصل خواهند شد که امروزه به آن Global Distribution Systemاطلاق می‌شود.

یکی دیگر از زیرساخت‌هایی که کمک شایانی به توسعه کسب‌وکارها می‌کند، ایجاد باشگاه‌های مشتریان وفادار می‌باشد. تمامی کسب‌وکارها، چه آن‌هایی که به دنیای دیجیتال و فضای آنلاین راه یافته‌اند و چه کسب‌وکارهایی که در صدد ورود به بسترهای فروش آنلاین هستند، از این فن آوری بهره‌مند می‌شوند.

رشد کمّی باشگاه‌های وفاداری مشتریان در سالهای اخیر، گروه شرکت‌های انیاک را بر آن داشت که همگام با توسعه فن آوری‌های نوین در جهان، به رشد کِیفی فن آوری‌های آنلاین اندیشیده و قدم ارزشمند دیگری در حوزه تراکنش بردارد.

ایجاد شبکه تبادل امتیازی کشور با نام “شتاک” نتیجه فعالیت چندین ساله هلدینگ انیاک در حوزه فن آوری دیجیتال بوده است که امروز به بهره برداری کامل رسیده و از توسعه و رشد فزاینده‌ای برخوردار است. “شتاک” به عنوان هسته اصلی اتصال باشگاه‌های موجود بوده و وظیفه کلرینگ و تبادل امتیاز بین باشگاه‌های وفاداری را بعهده دارد.

باشگاهی که به شبکه شتاک می‌پیوندد قطعا مشتریان وفاداری دارد که به عضویت آن باشگاه درآمده‌اند. اما زمانی‌که مشتری با خرید کالا یا خدمات مورد نظرش امتیاز کسب می‌کند، فراهم کردن امکان خرج کرد امتیاز کسب شده در سایر باشگاه‌های عضو شبکه شتاک و بهره‌مندی مشتری از تنوع بی‌شماری از کالا‌ها و خدمات سایر کسب‌وکارها، او را وفادارتر ساخته و بدین ترتیب تمامی اعضای شبکه شتاب از رشد فروش برخوردار خواهند شد.


یکی دیگر از رویداد‌های حائز اهمیت در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران، ارائه سخنرانی آقای سید نادر حجازیان ( از مدیران و پایه گذاران مجموعه انیاک) در زمینه بهینه سازی QR code اشتراکی بود که از توجه و استقبال حضار و بازدیدکنندگان برخوردار بود. در این ارائه به ابعاد گوناگون کد کیو آر، از تاریخچه ایجاد گرفته تا اهمیت و جایگاه کنونی آن در کشور پرداخته شد.

توسعه و بهینه سازی سیستم کیو آر کد اشتراکی یکی از زیرساختهائی است که در کنار سایر زیرساختهای تولید شده در مجموعه انیاک از فن آوری‌های نوین در حوزه تراکنش بهره میبرد.

شرکت‌ها و تیم‌های قدرتمند مجموعه انیاک، با شناسائی و تحلیل نیازهای حوزه‌های مختلف کسب‌وکار در زمینه زیرساخت‌های نرم افزاری، به حضور مستمر خود در رویدادهای گوناگون داخلی و خارجی ادامه داده و در ایجاد، پیاده سازی و توسعه این زیرساختها قدمهای استواری در راستای شکوفائی و پیشرفت تکنولوژی کشور عزیزمان خواهد برداشت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند