کد خبر: 157239

بیکاری هزار نفر با بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: تا زمانی که شرایط واردات به حالت اولیه برنگردد، جلسه و مذاکره‌ای با منصوبین وزیر پیشین صنعت نخواهیم داشت.

بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو
سرویس کسب‌وکار -

مهدی دادفر با اشاره به اینکه با تصمیم وزارت صنعت مبنی بر بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو بیان کرد: اثرات مخرب این تصمیم اکنون به نمایندگی‌های رسمی هم رسیده و آنها نیز در شرایط خوبی به سر نمی‌برند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: در طول مدت بسته بودن سایت ثبت سفارش خودرو انجمن واردکنندگان خودرو تا پیش از طرح شکایت بارها به صورت مکتوب و تلفنی از آقای خسروتاج درخواست جلسه کرده و ایشان از این موضوع سرباز زدند، اکنون در آستانه تعطیلات به واسطه یکی از مدیران وزارت صنعت درخواست دیدار با اعضای انجمن را داشتند که امکان آن به دلیل نبود اعضا فراهم نشده و تا زمانی که شرایط به حالت عادی هم بازنگردد، ترجیح ما این است که جلسه‌ای نداشته باشیم.

دبیر انجمن واردکنندگان گفت: این در حالی است که شرکت‌های غیر نمایندگی تعطیل و بیش از هزار نفر نیروی انسانی بیکار شده‌اند و بخشی از سرمایه این شرکت‌ها از بین رفته و ضرر و زیان‌های زیادی منبعث از این اقدام توسط شرکت‌ها به خریداران از طریق پرونده‌های طرح شده در مراجع قضایی به خریداران پرداخت شده است.

وی ادامه داد: شرکت‌های نمایندگی نیز شروع به تعدیل نیروی انسانی کرده و سرمایه‌های خود را از این بخش از تجارت خارج می‌کنند، این در شرایطی است که بی‌تدبیری، بی‌تجربگی، عدم پایبدی به اصول اقتصادی، عدم همه‌جانبه‌نگری در امور حدودی دارد، باید بیاموزیم هزینه تصمیم غلط را باید بدهیم.

 

منبع: میزان

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.