تامین ارز خریدهای خارجی اعتباری به مشکل خورد

تامین ارز خریدهای خارجی اعتباری به مشکل خورد

بازرگانانی که از طرف خارجی با اعتبار خرید کرده‌اند در زمینه تهیه ارز مورد نیاز و پرداخت اعتبار دریافتی در موعد مقرر دچار مشکل شده‌اند.

در شرایطی که خرید و فروش آزاد هر نوع ارز توسط بانک مرکزی ممنوع اعلام شده شرکت‌های بخش خصوصی با مشکلات متعددی در زمینه خرید خدمات یا تجارت با اعتبار رو به رو شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخرین جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی فعالان بخش خصوصی از دولت خواستند تا بازار ثانویه ارز را راه اندازی کند و از سوی دیگر با پرهیز از اجرایی کردن تصمیمات اقتضایی، آسیب‌های قفل کردن بازار ارز را در نظر بگیرد.

محمدرضا نجفی منش، رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران گفت: شرایط اقتصادی کنونی مساعد نیست و فعالان بخش خصوصی از دولت به ویژه دستگاه دیپلماسی انتظار همراهی بیشتری دارند. دولت باید تمهیداتی را پیش بینی می‌کرد. متاسفانه دولت تمهیداتی که باید را در نظر نگرفته است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: بازرگانانی که از طرف خارجی با اعتبار خریداری کرده‌اند در زمینه تهیه ارز مورد نیاز و پرداخت اعتبار دریافتی در موعد مقرر دچار مشکل شده‌اند.

برای فعالان اقتصادی امکان دریافت ارز و خرید خدمات مختلف از خارج مثل تعمیر دستگاه‌ها وجود ندارد. از سوی دیگر دولت محدودیت‌هایی برای دریافت ارز مورد نیاز شرکت‌های بزرگ ایجاد کرده که امیدوارم هرچه زودتر آن را بردارد. باتوجه به تهدیدهای ایالات متحده آمریکا بسیاری از کشورهای به طور عادی با ایران تجارت نمی‌کنند.

نجفی منش گفت: سامانه نیما برای تامین ارز واحدهای کوچک و متوسط مناسب است اما در مورد شرکت‌های بزرگ دولت باید هرچه زودتر تمهید دیگری را بیندیشد.

 

منبع: تسنیم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند