موضوعات داغ:
یک مقام مسئول:

تبدیل اراضی کشاورزی به گلخانه تغییر کاربری نیست

تبدیل اراضی کشاورزی به گلخانه تغییر کاربری نیست

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در احداث گلخانه‌ها گفت: تبدیل اراضی کشاورزی به گلخانه تغییرکاربری محسوب نمی‌شود.

کریم ذوالفقاری در جریان بازدید و افتتاح پروژه‌های کشاورزی شهرستان پیشوا در دهه فجر، اظهار داشت: تبدیل اراضی کشاورزی به گلخانه به شرط تامین آب موردنیاز و اخذ مجوز تبصره ۴ که بعد از استعلامات لازم ظرف یک روز در جهاد کشاورزی صادر می‌شود، تغییر کاربری محسوب نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ذوالفقاری با اشاره به اهمیت ترویج ایجاد گلخانه در استان تهران گفت: به ازای هر هکتار گلخانه برای 5 نفر شغل مستقیم و 10 نفر شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: گلخانه‌ها باید با در نظر گرفتن بازار هدف توسعه پیدا کند تا بتوان محصولات تولیدی را در بازار مصرف به فروش رساند.

وی افزود: توسعه گلخانه بدون فراهم ساختن بستر بازار مصرف، فایده‌ای برای کشاورزان ندارد و در شهرستان پیشوا که حدود یک هشتم گلخانه‌های کشور را در خود جای داده است، راه‌اندازی پایانه صادراتی می‌تواند زمینه این مهم را فراهم کند.

در ادامه این بازدید محمدعلی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی نیز گفت: استان تهران بیشترین سطح گلخانه را دارد و رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: شهرستان پیشوا، بالاترین سطح گلخانه را در بین شهرستان‌های کشور داراست.

طهماسبی با تاکید بر فعالیت علمی و وجود تکنیک لازم برای فرآوری انواع بذر در استان تهران گفت: بهره برداران علاقمند به موضوع فرآوری بذر می‌توانند با بازدید از ۱۵۰شهرک گلخانه‌ای سطح کشور و در نظرگرفتن اقلیم مناسب، در قالب شهرک به تولید بذرفرآوری شده بپردازند که نهایتا منجر به ایجادشهرک گلخانه‌ای تولید بذر می‌شود.

 

منبع: سازمان جهاد کشاورزی

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند