تبصره 14 قانون بودجه 99 چه مي‌گويد؟

دستور حذف ۳ دهک یارانه بگیر برای بار سوم / ثبت نام جاماندگان از یارانه

دستور حذف ۳ دهک یارانه بگیر برای بار سوم / ثبت نام جاماندگان از یارانه

تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۹ برای سومین بار همچون سال‌های ۹۸ و ۹۷ بر حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران تاکید کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شده است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس معیارها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین می‌گردد نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران، با ارائه دلیل و مدرک به افراد، اقدام کند.
همچنین دراین بند آمده است :منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین نسبت به قیمت قبل از سهمیه‌بندی در سال ۱۳۹۸، مشمول عوارض و مالیات بر ارزش افزوده و سهم چهارده و نیم‌درصد شرکت ملی نفت ایران نمی‌شود. این یعنی تمام منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین (پس از ۲۳ آبان ۹۸)باید صرف هدفمندی شود و ۱۴٫۵درصد آن مانند درآمدهای ناشی از صادرات نفت و گاز و میعانات گازی نباید به حساب وزارت نفت یا شرکت های تابعه آن واریز گردد.
همچنین طبق این بند سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مکلف است امکان ثبت‌نام را برای افرادی که موفق به ثبت‌نام برای بهره‌مندی از یارانه نشده‌اند، فراهم کند.
اما نکته مهم و پایانی بند الف تبصره ۱۴ بودجه امسال آن است که تکلیف مجری این تبصره نیز مشخص شده است و بر اساس آن، آیین‌نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارتخانه‌‌های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می‌شود و به‌تصویب هیئت وزیران می‌رسد.
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند