تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

دعوت دوباره به تجمع هواداران رئیسی، این بار در تبریز

دعوت دوباره به تجمع هواداران رئیسی، این بار در تبریز

در حالی که حضور سیدابراهیم رئیسی در اهواز و تجمع هواداران او بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبرساز شده بود، این بار از حامیان او دعوت شده است که در مراسمی در تبریز حضور یابند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این کاندیدای ریاست‌جمهوری روز چهارشنبه ۱۹ خرداد حامیان خود را در ورزشگاه اهواز گرد هم آورد. تصاویر و فیلم‌های منتشر شده از این تجمع گویای عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود.

این موضوع انتقاداتی را از سوی مقامات مسئول در پی داشت و با واکنش کاربران در فضای مجازی نیز مواجه شد. بر همین اساس رئیسی سفر تبلیغاتی خود را به استان فارس لغو کرد.

اما حالا پوستری منتشر شده است که از هواداران رئیسی دعوت می‌کند در «اجتماع عظیمی» در مصلی امام خمینی (ره) تبریز گرد هم آیند. البته سخنران این مراسم سردار علیرضا افشار است که خود داوطلب حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری بود اما پیش از اعلام نتایج صلاحیت‌ها به نفع رئیسی انصراف داد.

این تجمع در حالی قرار است برگزار شود که دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با صدور اطلاعیه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که پروتکل‌های بهداشتی در تجمع اهواز رعایت نشده بود. حال مشخص نیست که آیا امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گردهم‌آیی تبریز وجود دارد یا خیر. بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا، تجمعات انتخاباتی گسترده ممنوع است.

چندی پیش عبدالرضا رحمانی‌فضلی گفت: ما برای برگزاری میتینگ‌ها با شرط امکان استفاده از ۳۰ درصد فضا مجوز داده‌ایم (ایسنا).

این روزها اخبار کمبود واکسن و کندی فرایند واکسیناسیون دور دوم نیز نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده است.

 

 

 

انتخابات ریاست‌جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود. مردم می‌توانند در این روز در انتخابات شورای شهر، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز شرکت کنند.

بنا بر اعلام اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هستند. بیش از ۷۲ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور پیش بینی شده است که به عنوان شعبه‌های ثابت و سیار، کار اخذ رای را در ۲۸ خرداد انجام می‌دهند.

 

 

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها وی گفته است که در ۲۴ مرکز استان و البته غیر از تهران، انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود، بنابراین در این مراکز استان‌ها از تعرفه کاغذی و از صندوق‌های رای معمول نیز استفاده نمی‌شود، بلکه صندوق‌های رای الکترونیکی وجود دارند و افراد با وارد کردن کد هر یک از نامزد‌ها می‌توانند به نامزد مورد نظر خودشان رای بدهند.

تا کنون دو مناظره انتخاباتی میان کاندیداها برگزار شده است.

 

 

نخستین مناظره انتخابات ۱۴۰۰ ایران، روز جمعه ۱۵ خرداد با موضوع اقتصادی برگزار شد. دومین مناظره نیز دیروز، سه‌شنبه ۱۸ خرداد، ساعت ۱۷ با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برگزار و به صورت زنده از شبکه یک و خبر سیما و شبکه رادیویی ایران پخش شد.

در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عبدالناصر همتی، محسن رضایی، سعید جلیلی، سید ابراهیم رئیسی، محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند.

 

 

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات ۱۴۰۰ پیگیری کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند