تحریم سوئیفت تاثیری بر مبادلات تجاری ایران ندارد

تحریم سوئیفت تاثیری بر مبادلات تجاری ایران ندارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، از برقراری ارتباط از سوی سوئیفت‌های جدید با بانک‌های ایرانی خبر داد و گفت: سوئیفت آمریکا از ابتدا نیز به آغاز مراودات تجاری کمک نکرد.

شهباز حسن پور بیگلری با اشاره به برخی اخبار مبنی بر ایجاد محدودیت برای مبادلات بانکی ایران و همچنین تحریم سوئیفت، گفت: از سال ٩٢ که بحث آغاز مراودات در قالب سوئیفت برای ایران فراهم شد شاهد ارتباطات قابل توجهی نبوده‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز،نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تحریم سوئیفت تاثیری بر مبادلات تجاری ما نداشته است، افزود: نباید نگران لغو مراودات از طریق سوئیفت باشیم زیرا آمریکا از ابتدا نیز گشایشی در این حوزه برای ایران ایجاد نکرد.

وی با بیان اینکه با حذف آمریکا از برجام راهکار دیگری غیر از سوئیفت برای مبادلات تجاری ایران با اروپا و آسیا باید طراحی شود، تصریح کرد: در حال حاضر مراودات مالی ایران با کشورهای مختلف با راهکارهای دیگری غیر از سوئیفت در جریان است، از اینرو ایجاد محدودیت در این حوزه تاثیر معکوس داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه تعامل طرفین در مبادلات تجاری می تواند مسیر انتقال وجوه را مشخص کند، گفت: خوشبختانه عدم اتصال واقعی به سوئیفت از ابتدا نگرانی از عواقب تحریم فعلی را نیز از بین می‌برد.

حسن پور بیگلری با اشاره به تدابیر اتخاذ شد از سوی بانک مرکزی برای بی اثر کردن تحریم ها، افزود: خوشبختانه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در تعامل نزدیک با نمایندگان و کارشناسان اقتصادی بهترین مسیر برای تسهیل مراودات تجاری را پیگیری می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه تحریم سوئیفت از سوی آمریکا بار دیگر خصمانه بودن عملکرد این کشور علیه ایران را نمایان می‌کند، گفت: با این اقدام کشورهای بیشتری به حقانیت ایران پی برده و در نتیجه پایبندی آنها به برجام بیشتر خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: طبق اخبار واصله و گزارش های مسئولان تیم اقتصادی دولت سوئیفت های جدید در صف برقراری ارتباط با بانک های ایرانی هستند.

 

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند