تحریم پرداخت دیه جانباختگان سانچی را متوقف کرد؟

تحریم پرداخت دیه جانباختگان سانچی را متوقف کرد؟

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر پیگیری پرداخت دیه جانباختگان کشتی سانچی، درباره تاثیر تحریم‌ها آمریکا بر این روند توضیحاتی را ارائه کرد.

محمدرضا رضایی کوچی در واکنش به برخی از ابهامات مطرح شده درباره قطع روند پرداخت دیه به خانواده جانباختگان سانچی به دلیل اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اظهار کرد: چنین مسئله به هیچ وجه موضوعیت و صحت ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: به طور حتم مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید هر چه سریع‌تر حقوق و دیه جانباختگان کشتی سانچی را به خانواده آن‌ها پرداخت کنند.

وی افزود: قطعا اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران بهانه قابل قبولی برای عدم پرداخت دیه به خانواده‌های جانباختگان سانچی نیست و این مسئله هر چه سریع‌تر باید صورت گیرد، البته طبق اطلاعات واصله اقدامات خوبی در این عرصه صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا از هر طریق ممکن باید دیه جانباختگان کشتی سانچی پرداخت شود و کمیسیون عمران مجلس با جدیت پیگیر این مسئله خواهد بود.

16 دیماه پارسال یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در سواحل شانگهای چین به نفتکش ایرانی سانچی حامل 130 هزار تن میعانات گازی برخورد کرد که در پی آن 32 سرنشنین این نفتکش (30 ایرانی و 2 بنگلادشی) جان باختند.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند