تحلیل یک کارشناس در گفتگو با تجارت‌نیوز

صف فروش نمادهای بورسی کوتاه می‌شود؟

صف فروش نمادهای بورسی کوتاه می‌شود؟

بازار سهام در آغاز معاملات امروز با برخی تحرکات مثبت همراه بود که بعضی از صف‌های فروش کاهش یافت و در ابتدای معاملات، شاخص روند صعودی را ثبت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس در پایان معاملات روز گذشته با کاهش صف‌های فروش همراه بود. کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی می‌کردند روند معاملات امروز (۳۱ فروردین) با شرایط بهتری پیش می‌رود. در آغاز معاملات روند شاخص مثبت بود و حجم‌ عرضه تعدادی از نمادها کاهش داشت و شاخص امروز با یک حرکت نوسانی همراه است.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه با توجه به کاهش صف‌های فروش در پایان معاملات روز دوشنبه، گفته بود احتمال دارد شاخص بازار امروز کمی روند صعودی به خودش بگیرد. او تاکید کرد با وجود عملکرد مثبت شاخص کل، شاخص هم‌وزن منفی است.

این کارشناس بازار سرمایه به قفل بودن سرمایه سهامداران در تعداد زیادی از نمادها اشاره کرد و گفت: از آن جایی که تعداد زیادی از نمادها در صف فروش قفل هستند، حرکتی در نقدینگی موجود در بازار وجود ندارد و همین روند موجب افزایش بی‌اعتمادی سهامداران به بازار می‌شود.

برخی از کارشناسان بازار سرمایه این حمایت از بازار را به دنبال اجرای قانون دامنه نوسان ۳- و ۶+ می‌دانند و معتقدند با توجه به اینکه افزایش دامنه نوسان از فردا (اول اردیبهشت) اجرایی می‌شود، امروز از برخی نمادهای شاخص‌ساز حمایت شد.

از طرفی کارشناسان تصمیم‌گیری‌های سازمان بورس را غیرکارشناسانه و این نوع رفتار را بی‌تاثیر بر روند بازار می‌دانند. به عقیده آنها حضور حقوقی‌ها در صف‌های فروش نشان دهنده آن است که هنوز برای بازگشت اعتماد به بازار راه زیادی باقی مانده است.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند