کد خبر: 162447

تحولات قیمتی کالاهای خوراکی در اولین روزهای پاییز

در هفته ابتدایی مهرماه نوسان عمده کالاهای خوراکی در کاهش قیمت اتفاق افتاد.

تحولات قیمتی کالاهای خوراکی در اولین روزهای پاییز
سرویس بازار -

آمارهایی که بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی مواد خوراکی در هفته منتهی به هفتم مهر ماه منتشر کرد، نشان می‌دهد در گروه لبنیات تقریبا ثبات قیمت در اکثر محصولات دیده می‌شود و تنها پنیر غیرپاستوریزه است که حدود ۰.۷ درصد کاهش دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تخم‌مرغ کالایی است که بیشترین کاهش قیمت را در دوره مورد بررسی داشته و تا ۴.۲ درصد در قیاس با هفته پایانی شهریور ماه ارزان شد. هر شانه تخم مرغ حدود ۹۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان فروش رفت.

برنج دیگر کالای اساسی خوراکی است که ثبات قیمت داشته و ارزانی یا گرانی در آن ثبت نشد، ولی در گروه حبوبات متوسط کاهش ۳.۶ درصدی قیمت ثبت شده و اقلام آن بین یک تا ۶.۴ درصد ارزان شد.

در گروه گوشت‌ها، گوشت قرمز به طور متوسط حدود ۰.۲ درصد افزایش قیمت دارد و هر کیلو گوشت گوسفند با استخوان تا ۴۵ هزار و ۲۸۰ تومان و گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان تا ۴۱ هزار و ۵۲۰ تومان فروش رفت. همچنین برای گوشت مرغ کاهش ۳.۳ درصدی قیمت ثبت شده و هر کیلو تا ۷۰۹۰ تومان در سطح شهر فروش رفته است.

در هفته ابتدایی مهر ماه میوه ۴.۲ درصد ارزان و سبزی‌ها تا ۱.۳ درصد گران شدند. همچنین بهای قند و شکر معادل ۰.۲ درصد کاهش داشت، ولی قیمت چای خارجی ۰.۵ درصد و روغن نباتی جامد ۰.۴ درصد افزایش یافت، روغن نباتی مایع تغییر قیمتی نداشت.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.