تحویل اطلاعات جعبه‌سیاه سانچی به ایران

تحویل اطلاعات جعبه‌سیاه سانچی به ایران

عضو هیئت‌‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:‌ اطلاعات جعبه‌سیاه (VDR) نفتکش سانچى، شناور فله‌بر کریستال و نیز مصاحبه‌هاى صورت گرفته از پرسنل شناور فله‌بر صورت صحیح و بدون خدشه‌اى در اختیار این سازمان قرار گرفت.

هادی حق‌شناس اظهار کرد: طبق آیین‌نامه بررسی علل سوانح سازمان جهانی دریانوردی پاناما به عنوان کشور صاحب پرچم نفتکش، چین به عنوان کشوری که نفتکش در ساحل آن دچار سانحه شده و سایر ذی‌نفعان از جمله ایران و هنگ‌کنگ اعضای کمیته چهارجانبه هستند و اطلاعات را بین خودشان برای پیگیری امور به اشتراک می‌گذارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: اطلاعات جعبه سیاه نفتکش سانچی و نیز شناور فله‌بر کریستال به همراه مصاحبه‌های صورت گرفته از پرسنل شناور چینی در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته و تصمیم بر این است که موضوع در کمیته‌های تخصصی مطرح و به بحث گذاشته و در نهایت علت سانحه مشخص شود.

وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی به نیابت از جمهوری اسلامی ایران در کمیته چهارجانبه بررسی سانحه نفت‌کش سانچی حضور دارد و تا کشف علل حادثه جلسات این کمیته ادامه خواهد یافت تا در نهایت به نتیجه مربوطه دست یافت.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: اطلاعات جعبه سیاه نفتکش سانچی و شناور فله‌بر کریستال به صورت صحیح و بدون هیچ‌گونه خدشه‌ای در اختیار چهار کشور کمیته بررسی علل سقرار گرفته تا از روند کار مطلع شوند و مسائل رادبه صورت مشترک پیش ببرند.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند