ترکیه و روسیه قرارداد حفاری در میادین نفت و گاز ایران منعقد کردند

ترکیه و روسیه قرارداد حفاری در میادین نفت و گاز ایران منعقد کردند

شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه اعلام کرد، یک موافقتنامه ۷ میلیارد دلاری با شرکت دولتی زاروبژنفت روسیه و هولدینگ سرمایه‌گذاری غدیر ایران برای حفاری نفت و گاز در ایران منعقد کرده است.

شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه اعلام کرد، یک موافقتنامه 7 میلیارد دلاری با شرکت دولتی زاروبژنفت روسیه و هولدینگ سرمایه‌گذاری غدیر ایران برای حفاری نفت و گاز در ایران منعقد کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، شرکت یونیت در این بیانیه اضافه کرده، 3 شرکت 7 میلیارد دلار در زمینه حفاری سرمایه‌گذاری کرده‌اند که این حفاری‌ها در 3 میدان نفتی و یک میدان بزرگ گازی در ایران انجام خواهد شد.

به گفته شرکت یونیت، کل ذخایر انرژی این 3 میدان 10 میلیارد بشکه برآورد شده و قرار است از آنها روزانه 100 هزار بشکه نفت تولید شود. این شرکت ترک اضافه کرده که میدان گازی مذکور نیز ظرفیت تولید سالانه 75 میلیارد متر مکعب گاز را داراست.

بر اساس این بیانیه، این کنسرسیوم همچنین قادر خواهد بود در سایر نقاط ایران عملیات حفاری انجام دهد.

شرکت یونیت با بیان اینکه، گاز طبیعی استخراج شده از این حفاری‌ها، 1.5 برابر 50 میلیارد متر مکعب گازی است که ترکیه سالانه از ایران وارد می‌کند، اضافه کرده که ذخایر این میدان به تامین نیازهای گازی ترکیه در طی 150 سال آینده کمک خواهد کرد.

شرکت یونیت همچنین گفته، هر 3 شرکت این موافقتنامه را به عنوان شرکایی برابر به امضا رسانده‌اند و اینکه این موافقتنامه اولین قرارداد سه‌‌جانبه یک شرکت ایرانی است که با شرکای خارجی به امضا می‌رسد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند